kopiowanie Formatów warunkowych

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Aliczku
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 4:19 am

kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Aliczku »

Witam mam taki problem
Gdy zrobię formułowanie warunkowe dla komórki E4 w którym dam inny kolor w zależności czy będzie dodatni lub ujemny wynik w np D4
Np 0>$Arkusz1.$D$4

I moje pytanie jest następujące: Cy da się kopiować z E4 do E7 Gdzie w formatowaniu warunkowym tez zmieni mi się pole z d4 na D7.
Np z " 0>$Arkusz1.$D$4 " zmieni na " 0>$Arkusz1.$D$7 "

Gdy kopiuje wartości w w formule nie zmieniają i z 0>$Arkusz1.$D$4 dalej jest 0>$Arkusz1.$D$4



Jeżeli z błedami lub niezrozumiale napisałem to sorki
Załączniki
Screenshot - 07.01.2018 , 03_25_18.png
Openoffice 4.1.1 Winows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Jermor »

Da się, gdy zmienisz adresowanie w formule opisującej warunek.
Usuń znaki dolara z formuły i dopiero wtedy ją kopiuj.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Aliczku
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 4:19 am

Re: kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Aliczku »

Robię to i nie działa.Problemem jest to że przy kopiowaniu nie przeskakuje mi odniesienie np Formuła w E4 (odwołuje do d4) chciałbym skopiować do E7 to w formule zostanie mi dalej odniesienie w D4 a nie przeskoczy mi na D7. Chciałbym żeby to przeskakiwało jak z kopiowaniem formuły
Openoffice 4.1.1 Winows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Jermor »

Jeszcze raz sprawdziłem to u siebie i ponownie potwierdzam, że wszystko działa.

Formuły powinny wyglądać odpowiednio do poniższego przykładu:
180111182815_1.jpg
Same formaty można kopiować korzystając z malarza formatów
Można także zaznaczyć najpierw obszar, w którym mają zachodzić formatowania warunkowe i wpisać wymaganą formułę podając adresy aktywnej komórki w zaznaczonym obszarze.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Aliczku
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 4:19 am

Re: kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Aliczku »

Działa dziękuję. Zastanawiam czemu jak klikam w komórkę nie wchodzi odrazu Arkusz1.C8 tylko $Arkusz1.$C$8. Może to jakoś w ustawieniach da się ustawić ale to już bzdeta. Dzięki za rozwiązanie :P
Openoffice 4.1.1 Winows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: kopiowanie Formatów warunkowych

Post autor: Jermor »

Niestety, zawsze wstawiany jest adres bezwzględny a na dodatek w okienku adresu nie podlega on działaniom klawisza SHIFT+F4 (a w LibreOffice F4), który normalnie przełącza adres poprzez wszystkie możliwe kombinacje.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ