Problem z formatem daty

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
gwynplaine
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 05, 2018 8:48 pm

Problem z formatem daty

Post autor: gwynplaine »

Hej,

posłuchajcie, mam następujący problem. Otóż w pracy korzystam od miesiąca z windowsa 10 i mam wgrany pakiet Libre Office. Wcześniej korzystałem z windowsa 7 i wszystko było najlepszym porządku. Odkąd korzystam z 10 pojawił się problem z datą. Otóż, gdy w raportach/tabelach itp. rzeczach na wspólnym dysku umieszczam datę w formacie np. 05.01.2018 czyli piąty stycznia 2018, koleżanki i koledzy z biura na swoich komputerach (z windowsem 7 i również z libre office) widzą ją jako 01.05.2018 czyli pierwszy maja 2018...to dosyć kłopotliwe i niekiedy wprowadza duże zamieszanie. Nie mogę dać sobie z tym rady....Formatowanie u mnie jak i u innych osób w biurze jest prawidłowe czyli data w formacie dzień miesiąc rok.

Macie jakieś pomysły jak można to rozwiązać?

Będę wdzięczny za każdą poradę. Z góry dziękuję.
Apache OpenOffice 4.1.1
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z formatem daty

Post autor: Jan_J »

Czy na pewno chodzi o pomyłkę w czytaniu dat (piąty stycznia <--> pierwszy maja), czy może o styl prezentacji (dd.m.yyy czy mm.dd.yyyy)?
Czy do skoroszytu dobierają się bezpośrednio, albo przez kopię, czy może przez łącze dde. W tym ostatnim przypadku lokalny styl być może pozwala na zmianę formatu?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ