Funkcja odwołująca się do rysunku Draw

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Maxbert
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:29 pm

Funkcja odwołująca się do rysunku Draw

Post autor: Maxbert »

Witam,

poszukuję odpowiedzi na pytanie czy możliwe jest żeby napisać funkcję/formułę odwołującą się do jednego z rysunków które namalowałem w Draw?
Np. mam namalowanych kilka rysunków w Draw i umieszczonych w Calc następnie chcę wstawić do konkretnej komórki Calc-a jeden z tych rysunków w zależności od tego jaką wartość wstawię do komórki obok.
Docelowo na podstawie wpisanego kodu chciałbym automatycznie zestawiać gotowe rysunki z Draw w szereg tworząc nowy rysunek.

PZDR
Max. Bert.
AOO 4.1.14, LO 7.5.5.2 (X86_64), Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Funkcja odwołująca się do rysunku Draw

Post autor: Jan_J »

Krótko: da się.
Ale dokumentacja jest potwornie niekompletna, a ja nie mam teraz czasu by się przedzierać przez gąszcz właściwości obiektów w debuggerze.
PS. w Calc nie da się osadzić rysunku w komórce. Można na planszy arkusza, gdzieś w pobliżu komórki, ale to nie to samo.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Maxbert
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:29 pm

Re: Funkcja odwołująca się do rysunku Draw

Post autor: Maxbert »

Jeśli chodzi o umiejscowienie rysunku w dokumencie to sobie radzę bez problemu. Nie umiem natomiast kopiować i wstawiać zaznaczonych rysunków. Jeśli można to proszę o podpowiedź jak zduplikować rysunek za pomocą makra.
AOO 4.1.14, LO 7.5.5.2 (X86_64), Windows 10
ODPOWIEDZ