Brak języka polskiego w calc

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Martin
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 20, 2017 3:54 pm

Brak języka polskiego w calc

Post autor: Martin »

Dzień dobry,

moje pytanie jest bardzo proste. Jak dodać język polski do libreoffice calc. Teoretycznie powinno to być proste, ale dziwnym trafem mi się to nie udaje.
To co robiłem to ściągnąłem wersję LibreOffice_5.3.2.2_Linux_x86-64_deb i przez manager extension chciałem dodać, ale nie da się, to znaczy nie wyświetla opcja dodania ściągniętego pakietu. Próbowałem odinstalować i zainstalować, też nie, bo nie ma wyboru języka.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Marcin
OpenOffice 1:5.1.6 Ubutnu16.04 LTS
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak języka polskiego w calc

Post autor: Jan_J »

Trzeba pobrać i zainstalować pakiet polonizacyjny. Pobrać, rozumiem, z libreoffice.org/download, jako że chodzi o nową wersję 5.3. Zainstalować narzędziami Ubuntu; nie pamiętam jak się ichnia graficzna nakładka na manager pakietów nazywa, ale powinna być zintegrowana z powłoką graficzną, tak by ino kliknąć albo ppm. Ale da się też z konsoli, za pomocą apt-get czy dpkg.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Brak języka polskiego w calc

Post autor: Astur »

W archiwum zawierającym pakiety *.deb jest szczegółowa instrukcja jak to zrobić. A robi się z konsoli uruchamianej w odpowiednim katalogu, w której wydaje się polecenie apt-get.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ