Magazyn tonerów

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
guciu69
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 27, 2017 9:34 pm

Magazyn tonerów

Post autor: guciu69 »

Witam,

proszę o pomoc w utworzeniu magazynu tonerów. Zajmuję się w pracy tonerami /kupowaniem, wydawaniem/.
Chodzi mi o np. Zakładka 1 to Magazyn gdzie mam listę tonerów do drukarek oraz bębnów jest ich może /20 modeli tonerów i 5 modeli bębnów/. W tej części chciałbym aby były stany tych rzeczy po wpisaniu z PZ /przyjęciu/ a później ubywały. Zależy mi na historii czyli aby były kolejne wiersze z datami i nr WZ i PZ oraz co na nich były a co miesiąc czy rok można było zrobić bilans otwarcia BO. Druga zakładka to Dane do WZ czyli kto wydał kto zatwierdził, kto przyjął, nr WZ, data wydania, indeks tonera czy bębna, model, sztuki, miejsce na podpisy tych trzech osób, dział. Trzecia zakładka mogła by być do wydrukowania tej WZ. Chodzi mi o to że jak wypełniam WZ to od razu w magazynie będą ściągane ze stanu.

Trochę to zawile napisane, ale myślę że ktoś byłby mi wstanie pomóc.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
LibreOffice 5.3 pod Mint
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Magazyn tonerów

Post autor: A_P »

Jest na forum taki wątek: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 18707e245d.
Może spróbujesz coś z tego dostosować do własnych potrzeb.
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
guciu69
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 27, 2017 9:34 pm

Re: Magazyn tonerów

Post autor: guciu69 »

Nie o to mi chodzi.
Zrobię 2 arkusze "magazyn" i "wydanie". Jeżeli w arkuszu "wydanie" wpiszę dany towar i jego ilość do wydania to jak zrobić aby w arkuszu "magazyn" zdjął go ze stanu?
LibreOffice 5.3 pod Mint
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Magazyn tonerów

Post autor: A_P »

"Pani" w pierwszej klasie mówiła, że jak masz dwa jabłka i oddasz koledze jedno, to zostanie Ci jedno. :D

Proponuję przerobiony plik z tamtego wątku.
Przeanalizuj go dokładnie.
Załączniki
Magazyn z tonerami.ods
(21.17 KiB) Pobrany 161 razy
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
ODPOWIEDZ