Okna styli krawędzi

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
avision
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2017 9:09 pm

Okna styli krawędzi

Post autor: avision »

Dzień dobry.

Mam pytanie, czy jest możliwe aby okna styli krawędzi i samych krawędzi były na stałe dostępne jak otwarte ? Po każdorazowym zamknięciu programu trzeba je na nowo otwierać. Zależy mi na tym, abym miał natychmiastowy dostęp do konkretnego stylu.
Załączniki
1.JPG
Open Office 4.1
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: belstar »

Widok -> Panel boczny
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
avision
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2017 9:09 pm

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: avision »

Nie o to chodzi :) W panelu bocznym też trzeba rozwijać style aby się dokopać do konkretnego. Mi zależy na tym, aby okna z obrazka wyżej na stałe były widoczne w całości.
Open Office 4.1
Awatar użytkownika
Celsa
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 09, 2017 4:15 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: Celsa »

Żeby były zawsze na wierzchu chyba się nie da, ale może jakoś spróbować podpiąć to pod pasek, żeby mieć do tego szybki dostęp się da? Narzędzia->dostosuj?
LibreOffice 5.3.0 Windows 8
Zwracacie uwagę na naturalne składniki w lekach? Pityver na łupież pstry jest naturalny
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: A_P »

Wygląda na to, że się da.

Klikasz lewym przyciskiem myszy strzałkę przy ikonie z krawędziami na pasku. Rozwija się całe okienko.
Ustaw kursor na listwie tego okienka, następnie złap lewym przyciskiem i pociągnij okienko w dół.
Od tego momentu masz wszystkie krawędzie do dyspozycji. :D
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: belstar »

A jak zrestartujesz calca to znów to samo. Myślę że autorowi chodziło stały dostęp.
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: A_P »

Przepraszam, nie doczytałem.

Edit:
Skoro avision ma tak wygórowane wymagania do darmowego softu, to jest na to jeden bardzo prosty sposób...
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2017 11:23 pm przez A_P, łącznie zmieniany 1 raz.
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: Jan_J »

IMO wszystko, co da się zrobić klikając w ikony paska narzędzi, da się zasymulować makrem. Zresztą stąd wzięła się nazwa "makro" w odniesieniu do programików działających w imieniu użytkownika interfejsu.
Trochę -- ale tylko trochę -- na ten temat znajdzie się w https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 39&t=74374, https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 45&t=36245.
Jak sądzę, trzeba by rozpoznać (po nazwie?) kontrolkę w zestawie narzędziowym, zasymulować kliknięcie by się okienko otworzyło, nadać mu (temu okienkowi) atrybuty pozycji i ew. "oderwania od przycisku". Zapisać to wszystko w kodzie i przypisać wykonanie tego kodu do otwarcia każdego dokumentu Calca.
Wkład pracy w pisanie jest niewielki, w przekopanie dokumentacji, a raczej jej braku -- znacznie większy. Rejestrator makr działa tylko w kontrolkach dokumentu, ale nie ramki, więc nic nie pomoże.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
avision
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2017 9:09 pm

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: avision »

Nie mam wygórowanych wymagań :P pytam tylko, czy są takie możliwości :) Przy jednym arkuszu to nie problem otwierać sobie style, ale jak mam to zrobić na kilkudziesięciu po kolei to już się robi mniej wygodnie.
Open Office 4.1
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Okna styli krawędzi

Post autor: A_P »

Panowie.
Wszyscy widzimy, że twórcy LO jak na razie nie zaprogramowali możliwości w prosty sposób przypięcia wybranego stylu krawędzi do paska, ani zatrzymania otwartego okienka na wierzchu arkusza jak np. paska formantów.

Ja pytam: jaki jest sens kombinować nad makrem przez ileś tam czasu?
Chyba tylko po to by wszystkim udowodnić, że się da.

Co trwa dłużej: dwa ruchy myszką, czy ślęczenie nad szukaniem dokumentacji i pisaniem makra?

Jak pisałem wyżej jest jeden bardzo prosty i najszybszy sposób: nie wyłączać komputera i nie zamykać Calca.

Ja też czekam na wersję LO która nie będzie miała problemów ze schowkiem, ale wam tym głowy nie zawracam.
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
ODPOWIEDZ