[solved]Wybór z listy w komórce = auto uzup. pozostałych

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
pawel1280
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 21, 2017 2:54 am

[solved]Wybór z listy w komórce = auto uzup. pozostałych

Post autor: pawel1280 »

Dzień dobry,
męczę się z ręcznym wypełnianiem bazy produktów i pomyślałem, że musi być sposób na automatyzację tego.

W tej chwili wymyśliłem to tak: w jednej kolumnie mam listę z opisową nazwą produktów - np złoty pierścionek, złoty pierścionek z diamentami itp.
Na tej liście mam kilkanaście pozycji i tak opisuje każdy produkt. Muszę też wypełniać pozostałe komórki - część z nich jest zależna od nazwy jaką wybrałbym w kolumnie z nazwami opisowymi.
Np jeśli produkt nazywa się "Złoty pierścionek z rubinami", to w kolumnie opisującej tagi albo kategorie w sklepie wybieram te odpowiadające takiemu produktowi.

W jaki sposób można połączyć wybór z listy w jednej kolumnie z uzupełnieniem pozostałych?
Ewentualnie - jeśli moje rozwiazanie (lista) nie nadaje sie do uzupełniania w taki sposób - to jak to można zrobić?

Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony czw lut 02, 2017 8:11 am przez pawel1280, łącznie zmieniany 1 raz.
Libre Office 5.1.6.2, Win 7
A_P
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 18, 2016 3:49 pm

Re: Wybór z listy w komórce = auto uzupełnienie pozostałych

Post autor: A_P »

Jeżeli dobrze odbieram Twój opis, to proponuję zastosować formułę WYSZUKAJ.PIONOWO, jest o tym sporo na forum.
LinuxMint 18, Windows 7, LibreOffice (6.0.7)-64bit
pawel1280
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 21, 2017 2:54 am

Re: Wybór z listy w komórce = auto uzupełnienie pozostałych

Post autor: pawel1280 »

@A_P
Dzięki za odpowiedź. Po czasie znalazłem rozwiązanie mojego problemu, właśnie WYSZUKAJ.PIONOWO, ale zanim mój wpis przeszedł moderację, to minęło trochę czasu i nie miałem jak tego wyedytować.
To genialne rozwiązanie i to jest to (ta funkcja).
Libre Office 5.1.6.2, Win 7
ODPOWIEDZ