Jak zrobic zeby export do PDF dotyczyl tylko jednego arkusza

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
maciejzz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 10:17 am

Jak zrobic zeby export do PDF dotyczyl tylko jednego arkusza

Post autor: maciejzz »

Hej,

Mam jeszcze pytanie odnosnie exportu do pdf.
Ma plik w ktorym jest 3 arkusze. Chce zrobic pdf, ale tylko z jednego z nich. Odpalam export do pdf i musze wpisac strony i dziala. Ale jak to zrobic zeby ne musiec wybierac ktorej strony to dotyczy.

Wazne to o tyle, ze w pierwszym arkuszu zmienia mi sie ilosc danych i ilosc stron.

PDF chce zrobic z arkusza nr 2. On ma tylko 1 strone. Nigdy nie wiem ktora to strona bo arkusz nr zmienia ich ilosc.

Czy nie da sie tego zrobic tak zeby po prostu nacisna ikonke i buch jest pdf z tego arkusza ktory jest akurat aktywny/ na ktorym jestem wlasnie?

Dzieki

Pozdr
Maciek
penOffice 3.1 na Windows Vista
Dynia
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 03, 2009 10:02 pm

Re: Jak zrobic zeby export do PDF dotyczyl tylko jednego arkusza

Post autor: Dynia »

Nie jest to może rozwiązanie idealne, ale moja propozycja brzmi: przejdź do arkusza2, zaznacz go całego (np. przez ctrl-a) i w eksporcie do pdf-a jako zakres wybierz 'Zaznaczenie'.
qbass
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 12:06 pm

Re: Jak zrobic zeby export do PDF dotyczyl tylko jednego ark

Post autor: qbass »

Odkopuję temat. Znalazł ktoś lepsze rozwiązanie?
Apache OpenOffice 4.1.2 na Windows
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak zrobic zeby export do PDF dotyczyl tylko jednego ark

Post autor: Jermor »

Nie wiem czy lepsze, ale można skorzystać z wydrukowania jednego arkusza na drukarkę PDF.
Standardowo wydruk ma ustawione parametry "Zaznaczone arkusze" czyli gdy wywołujemy wydruk z arkusza n, to ten jest traktowany jako zaznaczony. W systemach windowsowych (chyba od wersji 7) Microsoft dodaje drukarkę o nazwie "Microsoft Print to PDF". Skierowanie wydruku na nią to w gruncie rzeczy wydruk jednego arkusza do pliku. Istnieje także kilka rozwiązań emulowania drukarki PDF niezależnych od systemu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ