Problem z plikiem Calc

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
kawas25
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 01, 2021 3:03 pm

Problem z plikiem Calc

Post autor: kawas25 »

Cześć,

Mam problem z plikiem Open Document Calc. Wpisywałem dzisiaj z pracy ważne dane, jednocześnie kasując je z innego źródła, jednak po czasie program się zamknął i otworzył się Open Document Draw. (Nie wiem czy spowodowało to nieumyślne wciśnięcie jakiegoś skrótu klawiszowego, czy przypadek) Niestety po ponownym otwarciu pliku znajdują się tam treści z przed kilku dni, cała moja dzisiejsza praca znikła. Czy jest jakaś możliwość odzyskania utraconych danych?
OpenOffice 4 Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z plikiem Calc

Post autor: Jan_J »

Trudno rozstrzygnąć na podstawie tak niejasnego opisu...
Jeżeli dokument ani razu nie został świadomie zapisany na dysk, to jest szansa, że się nie da.
Co prawda współczesne pakiety oferują automatyczny zapis, ale nie wiemy ani czy był włączony, ani czy daty modyfikacji odnalezionego pliku wskazują na to, że został on wykonany, ani czy zadziałał w awaryjnej sytuacji.
(Ja nie jestem najlepszym partnerem do dysktowania o korzystaniu z autozapisu, bo zazwyczaj wyłączam go przy konfigurowaniu oprogramowania).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ