Przypisanie przycisku do komórki

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
zwora
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 20, 2014 1:23 pm

Przypisanie przycisku do komórki

Post autor: zwora »

Witam,

Chciałbym stworzyć arkusz, który będzie dokonywał kopiowania z jednej tabeli do drugiej. W pierwszej tabeli będą dostępne wszystkie opcje (magazyn) i obok każdej pozycji będzie przycisk "kopiuj", który dopisze tę pozycję na pierwsze wolne miejsce w tabeli drugiej (zamówienie). Oczywiście można dla każdego przycisku utworzyć osobną funkcję, ale jest to rozwiązanie nieefektywne i spowoduje, że makro będzie miało gigantyczną ilość wierszy, nie wspominając już o ilości pracy, jaką trzeba będzie włożyć (nawet stosując znajdź i zamień). Dlatego najlepsza byłaby jedna funkcja, którą uruchamiałby każdy z przycisków, ale musiałaby ona działać na innych danych wejściowych (na innych komórkach). I stąd moje pytanie - czy da się jakoś połączyć przycisk z konkretną komórką? Może też być symbol, czy cokolwiek, z czego mógłbym wewnątrz funkcji odtworzyć adres komórki. Myślałem też nad ustawianiem nazw przycisków (np. B8,B9 itd.), a potem przechwytywanie tych nazw i zamianę na adres. Ale w jaki sposób mogę przechwycić nazwę przycisku?

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.
OpenOffice 4.1.6, Windows 10 64bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przypisanie przycisku do komórki

Post autor: Jermor »

Można utworzyć jeden przycisk główny i przypisać mu makro, które zidentyfikuje komórkę aktywną i na tej podstawie wykona całą resztę działań.
Z tego co piszesz, jest to trochę bez sensu.
Dużo łatwiej byłoby w arkuszu zamówienia w komórce typu "nazwa towaru" rozwinąć listę magazynową i wybrać odpowiednią pozycję.
Jeśli takie rozwiązanie cię interesuje, napisz. Teraz pilnie muszę wyjść i nie mogę zrobić opisu tego sposobu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
zwora
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 20, 2014 1:23 pm

Re: Przypisanie przycisku do komórki

Post autor: zwora »

Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem się na użycie hiperłącza i przekazanie numeru wiersza przez adres, a w makrze podział url i wyciągnięcie tego numeru:

W komórce:

Kod: Zaznacz cały

=HIPERŁĄCZE("vnd.sun.star.script:Standard.Module1.kopiujDoZam?language=Basic&location=document&ROW="&WIERSZ();"Kopiuj")
A w makrze:

Kod: Zaznacz cały

 iRow = CInt(Split(sURL, "ROW=")(1))-1
Pozdrawiam
OpenOffice 4.1.6, Windows 10 64bit
ODPOWIEDZ