Przypis dolny i jego zaznaczenie w tekście

Użytkowanie edytora dokumentów
PoleDancer
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 31, 2021 10:08 pm

Przypis dolny i jego zaznaczenie w tekście

Post autor: PoleDancer »

Tworzę właśnie pracę licencjacką i mam problem. O tyle o ile ustawiłam w przypisach indeks górny, o tyle zmiana koloru tła dla ich oznaczenia w tekście mnie przerasta :(
Za każdym razem przypis i indeks na dole są w kolorze dokumentu, ale automatyczny indeks górny cały czas tworzy się z szarym tłem. Nie mam pojęcia jak to zmienić. Pomocy :(
OpenOffice 4.1.8
Windows 7
Jan_J
Posty: 4559
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przypis dolny i jego zaznaczenie w tekście

Post autor: Jan_J »

Dlaczego?
wygląd numeracji w przypisach jest zarządzny przez style znakowe. Kolor szary oznacza tylko tyle, że treść jest generowana automatycznie (numeracja, pola, zmienne itp.), a styl nie wymusił innego formatowania.
Za wygląd symboli odsyłających z tekstu do przypisu odpowiada styl znakowy „Zakotwiczenie przypisu dolnego”.
Za wygląd numeracji przypisów na dole strony odpowiada styl znakowy „Znaki przypisów dolnych”.
Za wygląd tekstu z treścią przypisów odpowiada style blokowy „Przypis dolny”.
Czego chcieć więcej? jeśli każą, to z umiarem modyfikować i cieszyć się...

Sprawdzane w Libre 7.0.x PL. W Apache OO nazwy stylów mogą się różnić (co nie powinno wpływać ani na funkcjonalność, ani na przenośność dokumentów).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Przypis dolny i jego zaznaczenie w tekście

Post autor: Astur »

PoleDancer pisze:ale automatyczny indeks górny cały czas tworzy się z szarym tłem. Nie mam pojęcia jak to zmienić. Pomocy :(
Kliknij podgląd wydruku [Shit]+[Ctrl]+[O]:

Obrazek

…a przekonasz się, że szare tło nie zostanie wydrukowane. To tylko rodzaj oznaczenia, który jest przydatny przy edycji tekstu, podobnie jak podkreślenia pod wyrazami, których nie ma w słowniku, błędami gramatycznymi czy znakami końca akapitu. Nie ma się co płoszyć.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ