Jak wykonać te czynności [praca z tekstem na studia]

Użytkowanie edytora dokumentów
Szewczor
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 20, 2021 2:17 pm

Jak wykonać te czynności [praca z tekstem na studia]

Post autor: Szewczor »

Na studia mam zadane wykonać referat i obrobić tekst ale wykładowca instruował dla programu MS Word. Jak wykonać w Libre Office te czynności?
Margines 2.5 cm plus 1 cm na oprawę, akapity 1.5 cm wcięcia, spis treści, ustawienie dzielenia wyrazów, ustawienie podziału strony, twarde spacje przy pojedynczych znakach na końcu linijki, kolorowa linia wokół obrazków i spis ilustracji podobnie jak spis treści za pomocą nagłówków
Libre Office 5.2, Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak wykonać te czynności [praca z tekstem na studia]

Post autor: Jermor »

Nie ma krótkiej i prostej odpowiedzi, poza taką, że trzeba po prostu poczytać o różnych opcjach pakietu.
Ze swej strony sugerowałbym poczytanie materiałów np. w tym serwisie https://yestok.pl/html/y_.php?nrp=31
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Szewczor
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 20, 2021 2:17 pm

Re: Jak wykonać te czynności [praca z tekstem na studia]

Post autor: Szewczor »

Wielkie dzięki ale żeby przez to przebrnąć trzeba czasu, którego ja nie mam.
Libre Office 5.2, Windows 7
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Jak wykonać te czynności [praca z tekstem na studia]

Post autor: Astur »

Od razu przypomina mi się taka prosta historia z życia wzięta. Pewnego razu trzeba było poprawić linki w obszernym opracowaniu HTML. Takim wielostronicowym. Znalazłem odpowiedni program, który wyglądał tak, jakby mógł to zrobić we wszystkich plikach wraz z podkatalogami. Miał jednak skomplikowany help i nie chciało mi się przezeń przegryzać, więc postanowiłem zrobić to ręcznie. W notatniku… Zajęło mi to trzy dni, w czasie których żywiłem się coldrexem zapijanym redbulem.

Kiedy, podpierając się nosem, oddałem w końcu poprawioną pracę i odespałem prawie dobę, postanowiłem, tak zupełnie z ciekawości, zobaczyć, co też oferował ów program do zmieniania. Rozgryzienie pomocy zajęło mi trzy godziny. Praca programu trwała około 3 minut.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ