pomoc techniczna do programu LibreOffice

Użytkowanie edytora dokumentów
MarekS88
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 09, 2020 1:28 pm

pomoc techniczna do programu LibreOffice

Post autor: MarekS88 »

Witam

Potrzebuję pomocy technicznej do programu LibreOffice wersja Wersja: 6.4.4.2 (x64). Potrzebuję wstawić zaznaczyć (wstawić kropkę) jedno z pól które jest do wyboru w dokumencie i nie wiem jak to zrobić w tym programie.

W załączeniu przesyłam zrzut ekranu z programu z opisem o co mi dokładnie chodzi (plik o nazwie "obraz.jpg") oraz sam dokument który muszę wypełnić (plik o nazwie "tabela odblokowana (1).docx")

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
tabela odblokowana (1).docx
(106.72 KiB) Pobrany 123 razy
obraz.jpg
LibreOffice Wersja: 6.4.4.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: pomoc techniczna do programu LibreOffice

Post autor: Jermor »

Ten dokument został przygotowany w programie Word z użyciem formantów ActiveX. Tych formantów nie obsługują pakiety LibreOffice i Apache OpenOffice. Dlatego nie tylko "kropki" (przycisk typu "opcja") nie możesz wstawić, ale nie można też skorzystać z innych formantów np. pole typu "wybór" (trzy ostatnie w tym formularzu) ani z właściwości znikania podpowiedzi po kliknięciu do formantu tekstowego.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
MarekS88
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 09, 2020 1:28 pm

Re: pomoc techniczna do programu LibreOffice

Post autor: MarekS88 »

dziękuję za odpowiedz

Czy jest możliwość bym np. z poziomu dokumentów google (https://docs.google.com/document/) to wypełnił ? muszę ten formularz wypełnić i przesłać komuś przy czym musi zostać w niezmienionej formie (plik word)
LibreOffice Wersja: 6.4.4.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: pomoc techniczna do programu LibreOffice

Post autor: Jermor »

MarekS88 pisze:Czy jest możliwość bym np. z poziomu dokumentów google (https://docs.google.com/document/) to wypełnił ?
Tego nie wiem. Jeśli masz tam konto, umieść tam ten plik i sprawdź.
Inne rozwiązanie, to znajdź wśród swoich zaufanych znajomych kogoś kto ma MS Office, przynajmniej w wersji 2007, prześlij mu plik i niech on wypełni go za ciebie.


Swoją drogą, to kretyństwem jest przygotowywanie dokumentów do oficjalnego złożenia w urzędzie, w jednym wybranym formacie. Tak jakby każdy musiał mieć MS Word. Pomijam już to, że przy tak zaprojektowanym przepływie danych, dowolna nieuczciwa osoba może otworzyć dokument i dokonać w nim poprawek.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 516
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: pomoc techniczna do programu LibreOffice

Post autor: Rafkus »

MarekS88 pisze:Czy jest możliwość bym np. z poziomu dokumentów google (https://docs.google.com/document/) to wypełnił ?
Spróbowałem i nie udało mi się
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
ODPOWIEDZ