Komentarze się usuwają

Użytkowanie edytora dokumentów
XZA
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 10, 2020 2:20 pm

Komentarze się usuwają

Post autor: XZA »

Witam, kolejny problem. Dotychczas wszystko było ok, ale dzisiaj przy jednym tekście, do którego muszę dać komentarze - znikają. Zapisuję tekst, otwieram i ich nie ma. Tak samo jak w Wordzie (bo muszę zawsze zapisywać dla Worda). Pomocy...
LibreOffice 7.0.3 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komentarze się usuwają

Post autor: Jan_J »

Pytanie 1.
Co to znaczy „dotychczas wszystko było ok”:
  1. dotychczas Writer spełniał moje oczekiwania, ale nie musiałem wpisywać komentarzy do dokumentów?
  2. do tej pory pomyślnie wpisywałem komentarze poprzednimi wersjami Writera do dokumentów doc/docx? (może warto wrócić do poprzedniej wersji?)
  3. do tej pory tą samą wersją Writera pomyślnie wpisywałem komentarze do podobnych dokumentów, ale do tego jednego jakoś nie wychodzi?
  4. żaden z powyższych? (wskazany precyzyjny opis sytuacji).
Pytanie 2.
Czy komentarze poprawnie zapisują się w dokumencie odt?

Pytanie 3.
Czy próbowałeś eksportu do doc i do docx (to są dwa różne formaty)?

Uwaga 1.
Współczesne Wordy teoretycznie potrafią czytać także dokumenty odt. Ale tylko teoretycznie.

Uwaga 2.
Writer teoretycznie potrafi czytać i zapisywać m.in. dokumenty doc i docx. Ale pełna obsługa formatu dotyczy tylko odt.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Komentarze się usuwają

Post autor: tomeh »

To samo mam w microsofcie najnowszym. Też dodaje komentarz do tekstu a potem jak zamknę dokument lub edytuję potrafi zniknąć. Usuwa się jak powstaje edycja nie wiem czemu. Zacząłem robić przez to przypisy.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Komentarze się usuwają

Post autor: Astur »

Spróbujcież tak:
  1. Otworzyć Narzędzia => Opcje => Ładuj/Zapisz => Microsoft Office i ustawić oznaczenia jak na poniższym obrazku:

    Obrazek
    .
  2. W trakcie zapisywania używać formatu Word 97–2003 (.doc) albo Word 2007–365 (.docx)
Tak wygląda efekt w wykonaniu MsWord Online przy użyciu załączonego pliku:
testComments.docx
Wyeksportowany plik z komentarzem
(8.77 KiB) Pobrany 152 razy
Obrazek

Skoro tu działa to i we Wordzie desktopowym też powinno.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ