niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Użytkowanie edytora dokumentów
open
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: open »

.
Dzień Dobry
Nie mogę ustawić w Nawigatorze F5 widoku podrozdziałów, tak abym miał automatycznie widoczne rozwinięte wszystkie podrozdziały w taki sposób jak widać poniżej:
(zostały rozwinięte myszką po naciśnięciu osobno każdego plusika)
Rozwiniete.jpg
teraz po naciśnięciu F5 mam taki widok, jak niżej,
a potrzebuję mieć taki widok jak wyżej, żeby podrozdziały były widoczne od razu po naciśnięciu F5 bez ręcznego rozwijania plusików
Nierozwiniete.jpg
P O Z D R A W I A M.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: Jermor »

Wg mojej wiedzy nie można uzyskać takiego efektu. Nawigator zawsze po otwarciu pokazuje teksty pierwszego poziomu (jeśli są), opatrując znakiem "+" te, które zawierają poziomy wewnętrzne. Styl Nagłówek 1 ma przypisany poziom 1.
Jeżeli chcesz aby pewne teksty pojawiały się na pierwszym poziomie możesz samodzielnie przypisać im ten poziom (lub dowolny inny z dostępnych 10-ciu), nie zmieniając ich wyglądu. Ustaw kursor w akapicie, który ma mieć przypisany poziom 1, wywołaj polecenie "Akapit' ("Format -> Akapit..." albo kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz "Akapit -> Akapit...") w zakładce "Konspekt i numeracja" w sekcji "Konspekt" ustaw poziom konspektu na 1.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
open
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: open »

Jermor pisze:Wg mojej wiedzy nie można uzyskać takiego efektu. ...
Dziękuję Jermor za odpowiedź.
Z mojego punktu widzenia, jeżeli tak jest jak piszesz to byłoby słabo. Czekam, może ktoś inny zna sposób na przestawienie Nawigatora.
Nie pasuje mi dawać "podakapitom" stylu Nagłówek_1.

A może ktoś podpowie jak stworzyć własne okno, poza Nawigatorem, podobne do Nawigatora, które spełniło by moje oczekiwanie?
P O Z D R A W I A M
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: Jermor »

Nie napisałem, że masz nadawać akapitom styl Nagłówek 1, gdyż zmieniłoby to całkowicie wygląd dokumentu. Napisałem, że akapitom możesz przypisać poziom 1. Wówczas akapit wygląda jak zwykły akapit ale nawigator pokazuje go na pierwszym poziomie.
Korzystanie z nawigatora jest o tyle korzystne, że gdy w nim klikniesz dwukrotnie wybrany akapit, to kursor przeskoczy do tego akapitu w dokumencie. Nie ma wówczas potrzeby przewijania dokumentu aby dotrzeć do konkretnego miejsca.
Załączniki
Tak wygląda dokument i nawigator. Dwa akapity mają przypisany poziom konspektu 1.
Tak wygląda dokument i nawigator. Dwa akapity mają przypisany poziom konspektu 1.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
open
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: open »

.
Jermor pisze:Nie napisałem, że masz nadawać akapitom styl Nagłówek 1, ...
i to się zgadza. Nie napisałeś. To ja pomyliłem Nagłówek_1 z poziomem_1.
Przepraszam.
.
Próbuję teraz ustawić poziom_1 i nie mogę gdyż nie pozwala mi przypisana numeracja rozdziałów
opcja_wyl.jpg
kiedy zmienię "Styl numeracji" na Brak
2.jpg
to nadal Poziom Konspektu pozostaje 2 i jest nieedytowalny (szary), więc nadal nie mogę go zmienić na poziom_1.

Co robię źle lub może coś pomijam ?
Może numeracja rozdziałów nie jest przypisana w "Styl numeracji" tylko w innym miejscu ?
Pozdrawiam.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: niewidoczne podrozdziały w widoku nawigatora F5

Post autor: Jermor »

Nie robisz niczego źle. Jest jednak taka zależność, że jeżeli akapit ma przypisany styl Nagłówek N (N=1...10), to w takim akapicie nie można zmienić poziomu konspektu. Narzuca go styl nagłówka. Zatem jeżeli twoje teksty, które chcesz widzieć w nawigatorze mają mieć poziom 1 konspektu i wygląd domyślnego tekstu, to zmień ich styl na domyślny i wtedy dopiero przypisz poziom konspektu.
Jeżeli te teksty są w jakiś specjalny sposób wyróżnione, np większa czcionka, pogrubienia, wcięcia itp to na bazie takiego akapitu utwórz nowy styl np. o nazwie MojAkapit i w nim określ poziom konspektu 1.
Czyli kliknij wewnątrz akapitu, który ma mieć poziom 1. Wybierz F11 (albo Format -> Zarządzaj stylami), w otwartym oknie znajdź ikonkę "akcje stylów" rozwiń ją i wybierz "Nowy styl z zaznaczenie" po czym nadaj własną nazwę (opis postępowania na podstawie wersji 6.3.5, w twojej, starszej, może się nieco różnić, ale pozycja "Nowy styl z zaznaczenia" powinna być). Od razu zmodyfikuj styl, zmieniając poziom konspektu na 1. Zapisz te zmiany.
Teraz w każdym akapicie, który ma mieć takie same własności, zmień styl z Nagłówek2 na ten twój.
Możesz też, jeżeli wszystkie akapity Nagłówek2 mają zostać zastąpione twoim nowym stylem, wybrać CTRL+H (albo Edycja -> Znajdź i zamień), zaznaczyć w "innych opcjach" parametr "Style akapitów" i wówczas w polu "Znajdź" wskaż styl Nagłówek2 a w polu "Zamień" ten twój styl.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ