[SOLVED] Jak przenieść 'własne kolory' z 1 LO do 2 LO?

Użytkowanie edytora dokumentów
luk
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 9:49 pm

[SOLVED] Jak przenieść 'własne kolory' z 1 LO do 2 LO?

Post autor: luk »

Witam,
[SOLVED]
Mam następujący problem:
Mam plik LibreOffice Writer z notatkami. W programie LibreOffice (wersja 6.4.1.2) na 1 komputerze mam ustawione 'własne kolory' i są one użyte w pliku. Ale jak ten sam plik otwieram na 2 komputerze to tam już nie widzi tych kolorów. Zamiast nich używa w pliku innych kolorów niż te które chciałbym aby były użyte.

Mam pytanie w związku z tym:
Jak przenieść 'własne kolory' z 1 wersje LO do 2 wersji LO?

Czy podobnie jak w przypadku Autotekstu, do tego celu jest gdzieś w folderach konfiguracyjnych plik który można przenosić między wersjami LibreOffice?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2020 10:58 pm przez luk, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 5.3 / Windows 7 Home
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak przenieść 'własne kolory' z 1 wersji LO do 2 wersji

Post autor: Jermor »

Oto moje przypuszczenia:
Informacja o kolorowaniu jest zapisana w pliku:
C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user\registrymodifications.xcu
Jednak kopiowanie jego jest ryzykowne, gdyż zawiera on wszystkie ustawienia użytkownika na komputerze.
Na własne ryzyko można wykonać następującą procedurę.
Jeżeli aplikacja ma już ustawiony własny schemat kolorowania, wywołać "Narzędzia -> Opcje -> LibreOffice -> Kolory Aplikacji" i wybrać przycisk "Zapisz", nadając schematowi indywidualną nazwę.
Otworzyć plik xcu jakimś edytorem tekstowym i znaleźć w nim sekwencje zawierające utworzoną nazwę. To może być wiele rekordów w tym rodzaju:
<item oor:path="/org.openoffice.Office.UI/ColorScheme/ColorSchemes/org.openoffice.Office.UI:ColorScheme['nazwa schematu']/nazwa elementu"><prop oor:name="Color" oor:op="fuse"><value>10066329</value></prop></item>
Skopiować sobie te zapisy gdzieś obok.
W nowej instancji LibreOffice znaleźć plik xcu i zrobić jego kopię zapasową. Wstawić parametry własnego schematu i zapisać zmodyfikowany plik. Teraz po otwarciu aplikacji, wywołać "Narzędzia -> Opcje -> LibreOffice -> Kolory Aplikacji". W polu "Schemat", po rozwinięciu, powinna pojawić się możliwość wybrania tego skopiowanego schematu.
To jest tylko moje przypuszczenie a nie porada, że tak należy postąpić.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
luk
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 9:49 pm

Re: Jak przenieść 'własne kolory' z 1 wersji LO do 2 wersji

Post autor: luk »

To rozwiazanie nie zadziałalo dla mnie. Faktycznie w pliku 'registrymodifications.xcu' znalazłem zapisane przezemnie 'własne kolory', ale przeniesienie tego pliku nie powoduje przeniesienie kolorów.

==

Znalazłem w internecie inne rozwiazanie które dobrze zadziałało.
Ze ścieżki:
C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user
Pobieram i kopiuje CAŁY folder 'user'.

Potem ten folder wklejam do 2 wersji LibreOffice na 2 komputerze.
Wtedy bez problemów przeniosło mi 'własne kolory' (a oprócz tego oczywiście własne szablony i autotekst).
LibreOffice 5.3 / Windows 7 Home
ODPOWIEDZ