W nowym akapicie nie ustawia stylu czcionki POGRUBIONY.

Użytkowanie edytora dokumentów
open
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

W nowym akapicie nie ustawia stylu czcionki POGRUBIONY.

Post autor: open »

.
Dzień Dobry

Nie wiem jak to opisać, aby było zrozumiałe.
Jestem w akapicie [nazwa akapitu: Treść tekstu, czcionka 12 pkt, styl Normalny].

Naciskam Enter na końcu tekstu. Tworzę nowy akapit. Piszę pierwsze wyrazy w nowym akapicie i zmieniam styl nowego akapitu na:

[Nagłówek 1, czcionka 16 pkt, pogrubiony.
Pogrubiony_styl_czcionki.jpg
i tu pojawia się problem mam zaznaczony styl czcionki pogrubiony, a nie pogrubia mi czcionki, jedynie zwiększa ją na 16 pkt.

Dlaczego nie POGRUBIA Czcionki ? Potrzebuję, aby była POGRUBIONA tak jak ustawiłem w stylu. Jedyne rozwiązanie to zaznaczyć i pogrubić ręcznie.

Pozdrawiam.

czy jest sposób, aby przesłać ten plik z moim problemem tu do forum ?
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: W nowym akapicie nie ustawia stylu czcionki POGRUBIONY.

Post autor: Jan_J »

Czy deklarowany font jest poprawnie zainstalowany? czy masz dostępną jego pogrubioną odmianę?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
open
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: W nowym akapicie nie ustawia stylu czcionki POGRUBIONY.

Post autor: open »

.
Dzień Dobry,
mam pogrubioną odmianę Verdana
pogrubiony.jpg
teraz zauważyłem, że po wstawieniu kursora na koniec słowa "tekstu" za literą u i naciśnięciu Enter w nowym wierszu piszę z palca (żeby nie był skażony formatem z kopiowania) Nagłówek 1, naciskam Ctrl+1 i powiększa do 16 pkt, ale nie pogrubia.

Jeżeli natomiast na końcu tego niepogrubionego Nagłówek 1 nacisnę Enter to w kolejnej linii Ctrl+1 daje pogrubiony 16 pkt (jak widać na wklejce z ekranu.

Dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam.
.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: W nowym akapicie nie ustawia stylu czcionki POGRUBIONY.

Post autor: Jan_J »

Nie potwierdzam tego zachowania, choć być może robię to trochę inaczej.
Ale za każdym razem dostaję pełnowartościowy styl nagłówka.
Podejrzewam, że u Ciebie jest właśnie skażony formatowaniem bezpośrednim; ale nie wiem dlaczego.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ