[SOLVED] Autokorekta - nie dopisuje do listy

Użytkowanie edytora dokumentów
stern75
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 07, 2019 7:55 am

[SOLVED] Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: stern75 »

Cześć,
"od zawsze" w OO i LO miałem dopisaną w opcjach autokorekty zamianę "par." na znak "§" (U+A7).
W LO 6.3 po dopisaniu opcji:
1) opcja zamiany pojawia się na liście;
2) po kliknięciu ok i zamknięciu okna zamiana w tekście nie działa;
3) po ponownym wejściu w opcje autokorekty na liście autokorekty nie ma dodanej zmiany;
Problem zaczął się wraz z zainstalowaniem wersji 6.3 (wcześniej nie występował).
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony ndz gru 22, 2019 4:45 pm przez stern75, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 6.3 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: Jan_J »

Nie widzę opisu podobnego błędu w bugs.libreoffice.org. Ale przyjąłbym, że to błąd. Wersja 6.3 jest wciąż wersją eksperymentalną (Fresh). Można spróbować wyizolować ten błd, opisać powtarzalne warunki, w których się ujawnia i zgłosić.
U siebie nie sprawdzę z dwóch powodów:
1. konsekwentnie wyłączam autokorektę, a czasem nawet umyślnie uszkadzam jej konfigurację w swoich instalacjach;
2. wszystkie systemy, nad którymi mam jaką-taką władzę, są wciąż 32-bitowe, więc Libre 6.3 musiałbym dla nich kompilować ze źródeł.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: Jermor »

Szanowny @Jan_J. Autor nic nie napisał o wersji bitowej. 6.3 jest także dla wersji 32 bitowej.
Jednakże, tak jak i ty, nie zaliczam się do entuzjastów eksperymentalnych nowości, i włączam nowe wersje dopiero wtedy, gdy staną się stabilne (Still).
Więc też tego nie sprawdzę, choć na drugim komputerze mam system 32 bitowy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
stern75
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 07, 2019 7:55 am

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: stern75 »

Mój błąd. Wersja 64 bitowa.
LibreOffice 6.3 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: Jan_J »

Jermor pisze:6.3 jest także dla wersji 32 bitowej.
Ale nie dla linuksa. To znaczy da się, ale trzeba samemu skompilować.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
stern75
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 07, 2019 7:55 am

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: stern75 »

Uzupełnienie:

LO Wersja: 6.3.4.2 (x64) (Win10).
Można dopisać opcję zamiany do autokorekty (par. -> §), lecz zmiana w tekście nie jest dokonywana.

Edit: wpisane "fabrycznie" opcje zamiany - działają normalnie.

Macie może jakiś pomysł, co zrobić?

Z góry dzięki.
LibreOffice 6.3 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: Jermor »

  1. Powróć do stabilnej wersji 6.2.8
  2. Zarejestruj sobie makro, które przypiszesz do skrótu klawiaturowego.
    1. nagraj wprowadzenie następującej sekwencji znaków: cały czas trzymając Lewy ALT z klawiatury numerycznej wpisz 0167 i puść lewy Alt.
    2. Zapisz makro pod jakąś dowolną nazwą w bibliotece "Standard" kontenera "Moje makra".
    3. Przejdź do "Narzędzia -> Dostosowanie" do zakładki "Klawiatura".
    4. Jeśli chcesz korzystać z tego sposobu we wszystkich aplikacjach LibreOffice zaznacz w prawym górnym rogu okna dialogowego opcję LibreOffice.
    5. Przewiń pozycje Kategoria, aż zobaczysz "Makra LibreOffice i rozwiń ją
    6. Rozwiń kolejno "Moje makra -> Standard" i zaznacz ten moduł, w którym zapisałeś swoje makro.
    7. W obszarze "Funkcja" zobaczysz nazwy wszystkich makr znajdujących się w tym module. Zaznacz swoje.
    8. W Obszarze "Skróty klawiaturowe" znajdź odpowiadający ci skrót i zaznacz go. Z tego co widzę wolny jest np. CTRL+SHIFT+P, ALT+P
    9. Wybierz przycisk "Modyfikuj".
    Od tego momentu ten skrót wprowadzi ci znak §.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
stern75
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 07, 2019 7:55 am

Re: [SOLVED] Autokorekta - nie dopisuje do listy

Post autor: stern75 »

Zrobiłem jak napisałeś.
Pięknie działa, dziękuję.
LibreOffice 6.3 na Windows 10
ODPOWIEDZ