łączenie tekstów z wycinaniem powtarzających się fragmentów

Użytkowanie edytora dokumentów
ronaldexim
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 23, 2019 7:19 pm

łączenie tekstów z wycinaniem powtarzających się fragmentów

Post autor: ronaldexim »

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich.

LibreOffice wykorzystuję od niedawna.
Mam problem z łączeniem częściowo pokrywających się tekstów - tzn koniec jednego ma tą samą treść co początek kolejnego.
Teksty zawierają wstawione grafiki - to kopiowana przez schowek zawartość kanału z Discorda.
Całe zamieszanie stąd, że długi kanał nie kopiuje się cały do schowka. Widać początek, koniec lub coś ze środka.
Obsługę grafik zapewnił mi rozszerzenie PicTool - ustawia opływanie i zakotwiczenie.

Macie jakieś podpowiedzi jak połączyć automatycznie/półautomatycznie takie teksty - jakiś dodatek lub aplikacja.
Ewentualnie jak zarchiwizować do czytania offline kanał Discorda.

Pozdrawiam
LibreOffice 6.1.3.2 (x64), Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: łączenie tekstów z wycinaniem powtarzających się fragmen

Post autor: Jan_J »

Trochę za mało informacji, żeby precyzyjnie zdefiniować zadanie. Np. jeśli kanałem transmitowany jest kod AAAAAABBBBBB, a ja pokraję go na fragmenty AAAA, AABB, BBBB, to czy należy je łączyć, czy nie?
Być może wiedza o szczegółach struktury wiadomości płynącej kanałem pomogłaby w doprecyzowaniu. Ale ja jej nie mam. Zadanie w pełnej odólności nie ma niestety jednoznacznego rozwiązania, jak widać.
Być może da się zmienić sposób pozyskiwania wiadomości: czy koniecznie musi być przez schowek do Writera?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ronaldexim
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 23, 2019 7:19 pm

Re: łączenie tekstów z wycinaniem powtarzających się fragmen

Post autor: ronaldexim »

Miałem nadzieję, że jest jakiś dodatek do LO który to ułatwia. PicTool zaskoczył mnie funkcjonalnością. Poszukiwanie w Google zwykle podają rozwiązania dla arkusza kalkulacyjnego - wyszukiwanie duplikatów.
Struktura danych: nagłówek (rysunek avatara, użytkownik, data i czas), treść (tekst i lub rysunki), linia rozdzielająca. Rysunki są zakotwiczone do paragrafu. Pojedynczy plik ma około 10 stron w LO.
Ręcznie po prostu zaznaczam ostanie zdanie w pliku, szukam go w kolejnym, kasuję zawartość do początku, przenoszę nową treść do pierwszego pliku.
Na kanale Discord nie mam uprawnień do instalowania rozszerzeń. Próbowałem otworzyć Discord w Chrome ale tutaj też kopiowanie słabo działa. Używałem też Nimbus Clippera - nie daje rady.
Wyciąganie grafik w pełnej rozdzielczości zrobiłem w AutoIT - przewijanie, wyszukiwanie obrazków, kopiowanie linków.
LibreOffice 6.1.3.2 (x64), Windows 10
ODPOWIEDZ