Korespondencja seryjna, problem z podłączeniem danyc

Użytkowanie edytora dokumentów
panbaryla
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:29 am

Korespondencja seryjna, problem z podłączeniem danyc

Post autor: panbaryla »

Dzień dobry.

Korzystam z rozwiązania podłączenia zewnętrznego arkuszu kalkulacyjnego, jako bazy korespondencji seryjnej przy wypełnianiu umów. Przy próbie podłączania arkusza Ctrl+F2 > Baza danych > Dodaj plik bazy danych > przeglądaj, LO wyrzuca nieznany błąd. (załączam screen)
Problem występuje w wersjach LO 6.2.4.2 i 6.1.6.3
Nie występuje w wersji LO 5.4.7.2
Jak mogę zdiagnozować problem i go wyeliminować? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
:)
Załączniki
Zrzut ekranu z 2019-07-10 09-17-27.png
Libre Office, wersja: 7.3.5.2
Debian GNU/Linux 64 bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna, problem z podłączeniem danyc

Post autor: Jermor »

W mojej, windowsowej, wersji 6.1.3 taki efekt się nie pojawia. Może powodem jest błąd modułu programowego obsługującego przycisk "Przeglądaj"? Sprawdź, czy możesz potrzebny ci plik zarejestrować jako bazę danych. "Plik -> Nowy -> Baza danych" i dalsza procedura już w kreatorze bazy.
Jeżeli dobrze rozumuję to ten sam moduł przeglądania bazy danych może być używany w opcji "Edycja -> Wymień bazy danych...". Sprawdź czy tamten przycisk "Przeglądaj" też powoduje taką akcję. Jeśli tak, to nadaje się to do zgłoszenia błędu. Tak przynajmniej myślę.
Możesz też spróbować uruchomić program w trybie bezpiecznym, w którym LibreOffice wyłącza niektóre elementy, ale nie jestem przekonany o tym, że konfiguracja użytkownika bądź rozszerzenia mają wpływ na obserwowane przez ciebie działanie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ