[SOLVED] Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Użytkowanie edytora dokumentów
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

[SOLVED] Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: open »

.
Dzień Dobry.

Zginął poziomy pasek przewijania. Jak go odzyskać?

Oczywiście nie można go odzyskać przez Menu. Jest zamglony, a więc nie daje się zaznaczyć.
.
pasek_przewijania_poziomy_BRAK_w_Menu_Widok_4_.jpg
Co zrobić?

W innych otwartych plikach jest dostępna ta opcja Menu.

Wgrałem przed chwilą nową wersję 6.2.3.2 (x64) i jest dokładnie tak samo.
.
Ostatnio zmieniony sob maja 18, 2019 7:39 pm przez open, łącznie zmieniany 2 razy.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: Jermor »

Pasek przewijania, szczególnie poziomy, pojawia się automatycznie gdy dokument nie może być w całości pokazany w swojej szerokości w oknie programu. W nowszej wersji LO, o której wspomniałem, tego polecenia już nie ma w wykazie poleceń "Widok", chociaż nadal jest w zestawie wszystkich poleceń i można sobie samodzielnie to polecenie dodać.
Z ilustracji to nie wynika ale jeśli cały dokument jest widoczny w swej szerokości to pasek przewijania nie jest potrzebny, więc jest ta pozycja nieaktywna.
Pamiętaj, że coraz mniej możesz liczyć na pomoc gdy korzystasz z bardzo starej wersji programu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: open »

.
Po wgraniu wersji 6.2.3.2 powiększyłem 600%, a pasek nadal nie pojawił się ani na dole dokumentu, ani w Menu
.
pasek_przewijania_poziomy_BRAK_w_Menu_Widok_6_.jpg
Pionowy pasek przewijania jest.
.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: Jermor »

Ponieważ już się w tej sprawie odezwałem, to mogę tylko powiedzieć, że nie wiem. Mam na drugim komputerze 6.2 i tam są polecenia, o których piszesz, ale działają bezproblemowo. Na podstawowym komputerze mam 6.1 i w nim nie mam polecenia Paski przewijania. Gdy dodałem je samodzielnie do menu działają prawidłowo.
Może ktoś inny zna odpowiedź.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: Astur »

open pisze:Zginął poziomy pasek przewijania. Jak go odzyskać?
Eeee?

Wyjść z „widoku sieci Web” do „Normalnego”?

BTW: Nie masz większych zmartwień? Przypominam uprzejmie, że prima aprilis był już półtora miesiąca temu!
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: open »

.
Astur pisze: Wyjść z „widoku sieci Web” do „Normalnego”?
Serdecznie Dziękuję. Szacun dla kolegi.

Astur pisze:
BTW: Nie masz większych zmartwień? Przypominam uprzejmie, że prima aprilis był już półtora miesiąca temu!
Kolegi się raczej dowcip trzyma. Serio, musiałem nie zauważyć, kiedy to smyknąłem. A zresztą, na peeewno saaamo.
Skoro humor dopisuje Koledze, to ja od siebie życzę udanego sobotniego wieczoru.

aaa, na moje śmieszne usprawiedliwienie to powiem, że co najmniej jeszcze jedna osoba na świecie nie wiedziała jak to ugryźć, a w towarzystwie już mi trochę mniej wstyd.
Jermor pisze:Ponieważ już się w tej sprawie odezwałem, to mogę tylko powiedzieć, że nie wiem. ... Może ktoś inny zna odpowiedź.
No i Ktoś znał. Dziękuję za miłą wymianę zdań.
Jermor pisze:Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że ktoś podał rozwiązanie.
Czy w dobrym miejscu dopisałem [SOLVED] ?
.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: [SOLVED] Writer, jak odzyskać poziomy pasek przewijania

Post autor: Jermor »

W dobrym.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ