Problem z autokorektą

Użytkowanie edytora dokumentów
Perry66
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 11, 2019 8:57 am

Problem z autokorektą

Post autor: Perry66 »

Hej,

Mam problem z autokorektą, taki że działa jedynie na tym dokumencie na którym dodawałem nowe słowa i gdzie indziej jej nie ma. Nawet, co mi najbardziej zależy, po przesłaniu tego dokumentu na inny komputer również nie działa.

Na obu komputerach zainstalowany mam Open Office 4.1.6.

Mogę coś z tym zrobić?
Openoffice 4.1.6

Win 7/Win 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Jermor »

Sprawdź czy nie masz zaznaczonej opcji "Podczas zamykania dokumentu usuń z listy pochodzące z niego słowa" (Narzędzia -> Opcje autokorekty -> Uzupełnianie wyrazów).
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Perry66
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 11, 2019 8:57 am

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Perry66 »

Nie mam.

Gdzieś przeczytałem, że trzeba ponoć skopiować ten plik (z jego ustawieniami, w tym także ze słownikiem) by słownik z autokorektą pojawił się na innym komputerze.

Tylko gdzie tego szukać?

Plik znajduje się na Win 7 a przesłać chce go na Win 10.
Openoffice 4.1.6

Win 7/Win 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Jermor »

Wydaje mi się, że mówisz o dwóch różnych sprawach. Słowniki są potrzebne do funkcji sprawdzania pisowni. Są częścią pakietu OpenOffice i dodaje się je jako rozszerzenia (extensions). Pliki te znajdują się w (jeśli chodzi o Windows) C:\Program Files\LibreOffice\share\extensions. Nie jestem zaznajomiony dogłębnie z pakietem ale wydaje mi się, że nie można ich ot tak przekopiować. Chociaż kto wie? Można spróbować.
Plik autokorekty zapisany jest w danych użytkownika. W Windows może to być taki dostęp: C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\OpenOffice\4\user\autocorr a określić go można w ustawieniach Narzędzia -> Opcje -> OpenOffice -> Ścieżki.
Zapisy tego pliku mają automatycznie zmieniać treść zgodnie z tabelą zamian, albo proponować dokończenie słów najczęściej występujących w tekście (Uzupełnianie wyrazów) oraz inne dodatkowe działania. Ten plik można sobie przekopiować do innego komputera.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Perry66
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 11, 2019 8:57 am

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Perry66 »

Jermor pisze:C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\OpenOffice\4\user\autocorr a określić go można w ustawieniach Narzędzia -> Opcje -> OpenOffice -> Ścieżki.
Nie mam "AppData" i kolejnych plików.
Openoffice 4.1.6

Win 7/Win 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Jan_J »

Masz, tylko folder jest +h, ukryty.
Włącz oglądanie plików ukrytych.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Perry66
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 11, 2019 8:57 am

Re: Problem z autokorektą

Post autor: Perry66 »

Dobrze, znalazłem i wszystko działa.

Dziękuję za pomoc. :)
Openoffice 4.1.6

Win 7/Win 10
ODPOWIEDZ