Jak zmienić numerację podpisanych ilustracji

Użytkowanie edytora dokumentów
860lacov
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 11:57 am

Jak zmienić numerację podpisanych ilustracji

Post autor: 860lacov »

Cześć!

Mam dość obszerny tekst, w którym wstawiłem sporą ilość ilustracji.
Każda z nich jest podpisana. Niestety dopiero po pewnym czasie zauważyłem, że zamiast numeracji ciągłej mogę ilustracje numerować w zależności od rozdziału
zamiast 1, 2, 3, 4 chciałbym mieć 1.1, 1.2, 2.1, 2.1 itd.
Kiedy ponownie dodaję numerację to pod poprzednią robi się nowa - jeden obraz mam 2 podpisy.
Nie mogę znaleźć opcji odpowiedzialnej za zmianę poziomu już istniejących podpisów, a nie sądzę żeby nie dało się tego zrobić.
Libreoffice 6.2.2-2 (fresh)
Linux Manjaro
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zmienić numerację podpisanych ilustracji

Post autor: Jan_J »

Wstaw -> Pole -> Więcej pól; zakładka Zmienne, typ: Sekwencja, nazwa: Figure, Ilustracja albo co tam zostało użyte;
Numeracja według rozdziałów [v] Poziom

Być może trzeba użyć Wstaw (potem wykasować wstawioną wartość), w każdym razie ja nie umiem inaczej.
Jeśli numery się rozsynchronizują, trzeba wymusić aktualizację (F9) w dokumencie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak zmienić numerację podpisanych ilustracji

Post autor: Jermor »

Wróć do któregoś zaznaczonego rysunku i ponownie wybierz próbę jego podpisania. W okienku wybierz przycisk "Opcje...".
W opcjach podpisu w sekcji "Numeracja podpisów wg rozdziałów" wybierz ile poziomów ma być uwzględnionych w numeracji i znak separatora (jeśli ma być inny niż proponowany).
Zatwierdź to okienko, a po powrocie do okna podpisywania naciśnij "Anuluj".
Więcej o tym jest tu https://yestok.pl/lbo/y41.php
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ