Pierwsza strona po prawej stronie

Użytkowanie edytora dokumentów
an_ra
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 03, 2018 11:18 pm

Pierwsza strona po prawej stronie

Post autor: an_ra »

Mam problem od jakiegoś czasu z writerem. Jakimś sposobem pierwsza strona pojawia mi się przesunięta w prawo, zostawiając przestrzeń po lewej wolną. Następna strona pojawia się już przy lewej krawędzi, normalnie. Jest to dość irytujące i nie mam zielonego pojęcia jak wrócić do stanu normalnego, bo nie wiem w co kliknęłam, żeby ją przesunąć do prawej krawędzi... Przy każdym odpaleniu writera zastaję taki stan. Wrzucam printscreena, bo nie potrafię nawet tego precyzyjnie opisać :( Czy ma ktoś może pomysł jak wrócić do ustawień domyślnych (poza ponownym zainstalowaniem openoffice'a)?
Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i odpowiedzi :)
Załączniki
a.png
OpenOffice 4.1.3 Windows 8.1
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza strona po prawej stronie

Post autor: Jan_J »

Reinstalacja nic nie da, bo preferencje widoku siedzą w kartotece użytkownika, a nie programu. Zaś niektóre ustawienia widoku są zapisywane wprost w dokumencie.

Moim zdaniem, jest to widok rozwarcia stron zwany w programie "widokiem książki", a wygląda dziwnie tylko dlatego, że ten dokument jest dwustronicowy.
Jeżeli chcesz go zmienić, użyj kontrolek w wierszu statusu z prawej strony, obok suwaka powiększającego widok. Można też z menu, choć mało intuicyjnie: Widok/Powiększenie/[ ] Książka
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
an_ra
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 03, 2018 11:18 pm

Re: Pierwsza strona po prawej stronie

Post autor: an_ra »

Super, dziękuję :) już działa! Nawet nie wiem jak to włączyłam przypadkiem :)
OpenOffice 4.1.3 Windows 8.1
ODPOWIEDZ