Etykieta z kodem kreskowym [SOLVED]

Użytkowanie edytora dokumentów
mieszko
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 21, 2018 11:59 am

Etykieta z kodem kreskowym [SOLVED]

Post autor: mieszko »

Witam

Jak mam wydrukować etykietę z kodem kreskowym.
Zrobiłem bazę danych w CALC dograłem potrzebne makra. w arkuszu kalkulacyjnym jest kolumna z kodem kreskowym CODE128, czytniki prawidłowo odczytują powstałe kody.
Teraz jak mam wydrukować etykietę, która będzie zawierała powyższy kod kreskowy, robię to za pomocą korespondencji seryjnej CALC - WRITER podłączyłem bazę z CALC ustawiłem wielkości etykiet, ale nie mogę zaimportować pola z kodem kreskowym, pozostałe pola importowane są prawidłowo z bazy, natomiast pole z kodem kreskowym przy podglądzie bazy z poziomu WRITERa ma wartość 0.
Co mam zrobić aby pole z kodem kreskowym było prawidłowo (tzn. jako kreski) pobierane do korespondencji seryjnej.

Dzięki za pomoc i radę.
Ostatnio zmieniony czw lis 22, 2018 9:04 am przez mieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 3.1 na Windows
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Etykieta z kodem kreskowym

Post autor: Jan_J »

Łoj, bo za wygląd tych kodów odpowiada font.
Widocznie -- nawet na pewno -- import pól korespondencji seryjnej pobiera tekst, ale nie pobiera fontu.
Powinno dać się zrobić, żeby we wzorcu część odpowiedzialna za kod była pisana 'kodowym' fontem.

Jak, to nie powiem z pamięci, bo jeśli mam realizować wydruki seryjne, robię je zupełnie innymi narzędziami,
w moim odczuciu sprawniejszymi, ale bardziej skomplikowanymi (LaTeX).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mieszko
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 21, 2018 11:59 am

Re: Etykieta z kodem kreskowym

Post autor: mieszko »

Tak właśnie do tego doszedłem, przekazując z CALC do Writer dane w formie tekstu i sformatowaniem go odpowiednim fontem wydruk kodów zakończył się powodzeniem.

Dziękuje za pomoc, odpowiedź była trafiona.
OpenOffice 3.1 na Windows
ODPOWIEDZ