[SOLVED] Przenoszenie zawartości wiersza w tabeli

Użytkowanie edytora dokumentów
Mila00
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 18, 2018 8:32 am

[SOLVED] Przenoszenie zawartości wiersza w tabeli

Post autor: Mila00 »

Witam, mam nadzieję, że istnieje rozwiązanie na mój problem.
Chodzi o tabelę, a mianowicie - sytuacja wygląda tak, że mam 2 kolumny i bardzo dużo wierszy. Wiersze w 1 kolumnie są ponumerowane, załóżmy od 1-300, a w drugiej kolumnie mam jakieś dane. I rozchodzi się o to czy dając na to mam w 2 kolumnie liste, dla przykładu: kot, pies, żaba, a chciałabym wpisać lisa w miejscu psa, a psa z żabą za nim obniżyc o pozycje niżej to czy da się to jakoś ustawić? Albo intnieje jakiś skrót klawiszowy? Nie chce oczywiście zmieniać kolumny 1 z numeracją. Tylko w drugiej kolumnie zrobić tak jakby enter, ale żeby zawartość danego wiersza razem z kolejnymi dać do kolejnych wierszy, a nie jak to się dzieje wciskając enter że zawartośc pozostaje w tym samym wierszu tylko poziom niżej i wiersz się wydłuża.

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale mam nadzieję, że udało mo się wyjaśnić z czym mam problem.
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2018 4:41 pm przez Mila00, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.5 na Windows 10
zulu144
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:27 am

Re: Przenoszenie zawartości wiersza w tabeli

Post autor: zulu144 »

Mila00 pisze:Witam, mam nadzieję, że istnieje rozwiązanie na mój problem.
Chodzi o tabelę, a mianowicie - sytuacja wygląda tak, że mam 2 kolumny i bardzo dużo wierszy. Wiersze w 1 kolumnie są ponumerowane, załóżmy od 1-300, a w drugiej kolumnie mam jakieś dane. I rozchodzi się o to czy dając na to mam w 2 kolumnie liste, dla przykładu: kot, pies, żaba, a chciałabym wpisać lisa w miejscu psa, a psa z żabą za nim obniżyc o pozycje niżej to czy da się to jakoś ustawić? Albo intnieje jakiś skrót klawiszowy? Nie chce oczywiście zmieniać kolumny 1 z numeracją. Tylko w drugiej kolumnie zrobić tak jakby enter, ale żeby zawartość danego wiersza razem z kolejnymi dać do kolejnych wierszy, a nie jak to się dzieje wciskając enter że zawartośc pozostaje w tym samym wierszu tylko poziom niżej i wiersz się wydłuża.

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale mam nadzieję, że udało mo się wyjaśnić z czym mam problem.
Nie prościej ustawić automatyczną numerację we właściwej kolumnie. Nawet własny styl numeracji stworzyć zamiast ręcznie wpisywać kolejne numery.
Można wstawić nowy wiersz. Wpisać co trzeba, i przekopiować ręczną numerację na różne sposoby, a przy stylowej numeracji kopiowanie zbędne.
AOO 4.1.7 na WIN7; LO 6.3.2 portable
Mila00
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 18, 2018 8:32 am

Re: Przenoszenie zawartości wiersza w tabeli

Post autor: Mila00 »

I to będzie działać tak, że jak wstawię w środku nowy wiersz, to numeracja w 1 kolimnie automatycznie mi się "podmieni"?

Mogłabym prosić o info jak taką numeracje ustawić?
OpenOffice 4.1.5 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przenoszenie zawartości wiersza w tabeli

Post autor: Jermor »

Automatyczne numerowanie to zastosowanie opcji "Wypunktowanie i numeracja", dlatego najpierw zaznacz kolumnę, w której już wpisałaś liczby i naciśnij DELETE. Teraz, mając stale zaznaczoną kolumnę, wybierz "Format -> Wypunktowanie i numeracja..." a następnie w zakładce "Typ numeracji" otwartego okna dialogowego wybierz rodzaj numerowania. Naciśnij OK i już. Od teraz gdy dodasz nowy wiersz nastąpi automatyczne przenumerowanie.
Jeśli w pierwszych wierszach nie potrzebujesz numeracji, bo tam są np. nagłówki tabelki, zaznacz te komórki albo gdy dotyczy to tylko jednej kliknij w jej wnętrze i wyłącz numerację.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ