Znaki wypunktowania większe niż czcionka tekstu

Użytkowanie edytora dokumentów
anuonte
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 21, 2016 3:58 pm

Znaki wypunktowania większe niż czcionka tekstu

Post autor: anuonte »

Dzień dobry

Mam takie pytanie. Podczas edytowania dokumentu natrafiłem na problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż w niektórych miejscach znaki wypunktowania (cyfry) są znacznie większe niż czcionka tekstu. Nie mogę tego w żaden sposób zmienić. Kiedy zaznaczam dokument i zmieniam czcionkę na rozmiar np. 6, to znaki wypunktowania pozostają takie same, czyli znacznie większe. Dodam, że tylko w niektórych miejscach tak jest. W innych znaki wypunktowania zmniejszają się razem z czcionką.

Co mogę zrobić, aby i znaki wypunktowania, i czcionka tekstu były wszędzie takie same?

W załączniku przesyłam zrzut fragmentu takiego dokumentu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Załączniki
Zrzut ekranu z 2018-10-14 17-29-02.png
Zrzut ekranu z 2018-10-14 17-29-02.png (7.38 KiB) Przejrzano 2008 razy
Libre Office 4.2.8.2. na Linux Mint
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znaki wypunktowania większe niż czcionka tekstu

Post autor: Jan_J »

Pamiętam ten efekt z obrabiania pod OpenOffice 3.x dokumentów utworzonych w innych programach. Przyczyną była odmienna struktura wewnętrzna dokumentów, przez co Writer nie był w stanie zmienić bezpośrednio ustawionego fontu w znaczniku numeracji.
Sądziłem, że te czasy dawno minęły.

Czy dokument był od zera tworzony we Writerze?

Niezależnie od tego, podrzuć proszę krótki kłopotliwy dokument jako załącznik. Warto sprawdzić co jest przyczyną i być może zgłosić/reaktywować błąd.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
zulu144
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:27 am

Re: Znaki wypunktowania większe niż czcionka tekstu

Post autor: zulu144 »

anuonte pisze:Dzień dobry

Mam takie pytanie. Podczas edytowania dokumentu natrafiłem na problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż w niektórych miejscach znaki wypunktowania (cyfry) są znacznie większe niż czcionka tekstu. Nie mogę tego w żaden sposób zmienić. Kiedy zaznaczam dokument i zmieniam czcionkę na rozmiar np. 6, to znaki wypunktowania pozostają takie same, czyli znacznie większe. Dodam, że tylko w niektórych miejscach tak jest. W innych znaki wypunktowania zmniejszają się razem z czcionką.

Co mogę zrobić, aby i znaki wypunktowania, i czcionka tekstu były wszędzie takie same?

W załączniku przesyłam zrzut fragmentu takiego dokumentu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Nawet w OO będzie się tak działo kiedy numeracja nie jest ciągła i ręcznie ustawiona jest wielkość czcionki dla niektórych punktów.
Ciągłość sprawdzić można przez zaznaczenie jednego punkt numeracji, a podświetlą się wszystkie punkty o tym samym zagłębieniu tej numeracji.
AOO 4.1.7 na WIN7; LO 6.3.2 portable
anuonte
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 21, 2016 3:58 pm

Re: Znaki wypunktowania większe niż czcionka tekstu

Post autor: anuonte »

Cześć jeszcze raz :)

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba znalazłem rozwiązanie. Zrobiłem tak.

Umieściłem kursor przed znakiem wypunktowania (na przykładzie mojej fotki będzie to cyfra "3") i po prostu zmieniłem rozmiar czcionki. Wszystkie inne znaki wypunktowania, które były większe niż rozmiar czcionki tekstu, zmniejszyły się. Zadziałało to także w sytuacji, kiedy chciałem, aby "wyprostować" te znaki wypunktowania, które były zapisane kursywą.

Pozdrawiam :)
Libre Office 4.2.8.2. na Linux Mint
ODPOWIEDZ