nieznany mi tryb działania edytora

Użytkowanie edytora dokumentów
AdamTko
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 28, 2012 2:07 pm

nieznany mi tryb działania edytora

Post autor: AdamTko »

Dzień dobry
Wydarzyło mi się coś nietypowego. Prawdopodobnie nacisnąłem jakąś niechcianą kombinację klawiszy.
Od tego momentu po wstawieniu kursora wpisywany tekst jest dziwny - podkreślony, na kolorowo, w dodatku po najechaniu kursorem na wstawiony tekst pojawia się "dymek", coś na kształt podpowiedzi "Wstawione: nieznany - (i tu data i godzina).

Zasięg tego czegoś dotyczy tylko jednego dokumentu, po otwarciu innego jest już ok. Co to u licha jest?
LO, PA, W7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: nieznany mi tryb działania edytora

Post autor: Jan_J »

Rejestracja zmian?
Edycja / Śledź zmiany / [...]
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
AdamTko
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 28, 2012 2:07 pm

Re: nieznany mi tryb działania edytora

Post autor: AdamTko »

Janie, dziękuję. To właśnie to.
Jak zwykle, na Tobie można niezawodnie polegać.
LO, PA, W7
Wichrowiak
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 25, 2019 11:55 am

Re: nieznany mi tryb działania edytora

Post autor: Wichrowiak »

Wielkie dzięki.. miałem ten sam problem - nawet nie potrafiłbym nazwać rodzaj problemu.. :crazy: - pewnie pytałbym o dziwny format edytowanego tekstu.. no i ta linia pioonowa wskakująca po lewej stronie tekstu za każdym naciśnięciem Entera..
samodzielne poszukiwanie tej nieoczekiwanej, a nie dającej się cofnąć zmiany potrwało u mnie pół dnia.. bez rezultatu.. włosy straciłem na głowie, ale to nic - wszedłem na forum i.. znalazłem ! jestem pełen podziwu dla wiedzy tej osoby. która wskazała przyczynę.. życie stało się nieco znośniejsze ! :bravo:

ps. przy rejestracji na tym forum napotkałem z kolei problem z zaakceptowaniem przez stronę mojego zgłoszenia, w którym określiłem faktycznie używany edytor jako LibreOffice 5.3 - system nie przyjął tej deklaracji - więc skłamałem i napisałem openOfficece.. i poszło.. a ja nie lubię kłamać.. ale cóż - metoda mniejszedgo zła ?
openoffice 3.1
ODPOWIEDZ