[SOLVED] Korespondencja seryjna a obiekt ole

Użytkowanie edytora dokumentów
ostrowski.mariusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2018 11:06 pm

[SOLVED] Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: ostrowski.mariusz »

Witajcie,
Od kilku godzin męczę się z problemem dotyczącym korespondencji seryjnej, mianowicie chcę utworzyć listy obecności dla pracowników. Wszystko działa poprawnie do momentu próby wydruku - obiekt ole (arkusz kalkulacyjny z datami i odpowiednim zaznaczeniem dni wolnych) drukuje się tylko na ostatniej wydrukowanej stronie.

Proszę powiedzcie mi co zrobić, aby obiekt ole drukował się na każdej stronie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2018 8:07 am przez ostrowski.mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 5.4.6.2 / Ubuntu 17.10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: Jermor »

Przetestowałem u siebie LO 6.0.6.2 pod Windows.
Taki problem się nie pojawia. Obiekt OLE (także arkusz Calc) jest na każdej stronie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ostrowski.mariusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2018 11:06 pm

Re: Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: ostrowski.mariusz »

W załączniku 3 pliki - dokument odt i baza danych w excelu. Zaktualizowałem libreoffice do najnowszej wersji. Pracuję na linuksie, jutro w pracy przetestuje na winzgrozie.

Dzięki za pomoc
Załączniki
Lista.zip
(32.37 KiB) Pobrany 119 razy
LibreOffice 5.4.6.2 / Ubuntu 17.10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 516
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: Rafkus »

Pobrałem twoje piliki, sprawdziłem i ... faktycznie obiekt OLE drukuje się tylko na ostatniej stronie...
ciekawa zagwozdka

Znalazłem rozwiązanie. Zmień zakotwiczenie obiektu, obecnie jest on przytwierdzony Do znaku. Na każdym innym zakotwiczeniu korespondencja jest drukowana poprawnie.
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
ostrowski.mariusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 08, 2018 11:06 pm

Re: Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: ostrowski.mariusz »

Wielkie dzięki za pomoc, działa. Myślę, żeby to zgłosić jako bug.
LibreOffice 5.4.6.2 / Ubuntu 17.10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2256
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Korespondencja seryjna a obiekt ole

Post autor: Jermor »

Rzeczywiście na twoim pliku jest tak jak opisałeś. Gdy jednak ponownie wstawiłem obiekt wszystko funkcjonuje prawidłowo, niezależnie od zakotwiczenia.
Trochę pogrzebałem w tym obiekcie i zaproponowałem nieco inne obliczanie potrzebnych dat.
Wysyłam ci w załączniku ZIP zawierający tylko plik ODT i drugi, który został obiektem OLE. W nim dokładniej zobaczysz formuły. Między innymi formułę, która określa czy dzień tygodnia jest wolny (święto albo sobota albo niedziela). Możesz ją wykorzystać w formatowaniu warunkowym. W razie pytań pisz.
Załączniki
listapop.zip
(33.23 KiB) Pobrany 123 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ