Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWriter

Użytkowanie edytora dokumentów
Kalamazoo
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:47 am

Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWriter

Post autor: Kalamazoo »

Korzystając z wyszukiwarki "Znajdź i zamień" zaznaczony tekst ma tło jasnej szarości, która jest słabo widoczna i zajmuje często czas aby ten zaznaczony tekst znaleźć. Jak zmienić tło zaznaczonego tekstu w OpenOffice Writer. Mam OpenOffice 4.1.4 i system macOS High Sierra 10.13.4
Apache OpenOffice 4.1.4, macOS High Sierra Wersja 10.13.4
kerazyna
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 22, 2018 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWr

Post autor: kerazyna »

Mam ten sam problem. Walczę z tym od dłuższego czasu i nie mogę sobie poradzić :( Pomoże ktoś? A powie mi ktoś jeszcze jak bank weryfikuję pożyczkobiorcę? Będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2021 11:36 pm przez Rafkus, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Usunięcie dodanego linku do zewnętrznej strony
penOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2251
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWr

Post autor: Jermor »

AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4559
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWr

Post autor: Jan_J »

Tamten https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=4289 sposób dotyczy konfiguracji eksperta w Libre >= 5.4. Ale nie jestem pewien, czy Apache ma podobny wpis, ani czy się tak samo nazywa. Zaś obecnie nie mam dostępu do aktualnej wersji Apache OO, żeby sprawdzić samemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2251
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak zmienić kolor tła zaznaczonego tekstu w OpenOfficeWr

Post autor: Jermor »

Oba wspomniane parametry, czyli TransparentSelection i TransparentSelectionPercent, znajdują się w pliku MAIN.XCD, w wydaniu windowsowym Apache OpenOffice wersji 4.1.5, zapisanym w folderze programu: Program Files->OpenOffice4 ->Share->Registry.
Jest to plik XML-owy a więc edytorem tekstowym można by w nim było, na własną odpowiedzialność, pogrzebać zmieniając w parametrze TransparentSelectionPercent wartość VALUE na np. 75 (taka jest ustawiona w mojej instalacji).
Jeśli się zdecydujecie na taką akcję pamiętajcie o zrobieniu kopii zapasowej pliku.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ