LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka pods

Użytkowanie edytora dokumentów
ramrob
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 12:43 pm

LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka pods

Post autor: ramrob »

Witam Państwa. W dniu dzisiejszym wgrałem sobie najnowszą wersję LibreOffice 6.0.3 wersja języka polska. Zdziwiłem się, że po otworzeniu nowego dokumentu na dolnej "belce" widoczny jest język angielski. A więc wszedłem w Narzędzia dalej Opcje potem Ustawienia języka - języki. Pojawiło się okienko w którym jest interfejs użytkownika: domyślny - polski, ustawienia lokalne: domyślny - polski. w dalszej części jest Domyślny język dokumentów: Angielski (USA) zmieniam go na Polski podaję, że poniżej jest: tylko w bieżącym dokumencie oczywiście kratki tej nie zaznaczam, aby zmiany były trwałe.

Ponadto czcionki podstawowe to: Liberation Serif, chcę je zmienić na stałe, wchodzę Narzędzia dalej Opcje potem LibreOffice Writer czcionki podstawowe i zmieniłem wszystkie na Times New Roman.

Zapisuję dalej dokument. Następnie otwieram sobie nowy dokument i w nim jest taka sama problematyczna sytuacja, że dalej ustawiony jest język domyślny angielski i ta dziwna czcionka LS. Takiego problemu nie miałem ani z OpenOffice ani ze wcześniejszą wersją LO. Proszę o pomoc, bo jest to mocno irytujące i nie wiem o co chodzi.
LibreOffice 6.3.0.4 (x64) na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka po

Post autor: Jan_J »

LO 6.0.3 jest wersją rozwojową (Fresh) przenaczoną "dla entuzjastów, łowców błędów i doświadczonych użytkowników", którzy wiedzą której wersji chcą użyć.
Dla poważniejszej pracy zalecana jest wersja zachowawcza (Still); w tym momenice 5.4.6.

Z https://www.libreoffice.org/download/download/:[quote]
LibreOffice 6.0.3
If you're a technology enthusiast, early adopter or power user, this version is for you!

LibreOffice 5.4.6
If you deploy LibreOffice in an enterprise or corporate environment or are a conservative user, please choose this version.[/quote]
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ramrob
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 12:43 pm

Re: LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka po

Post autor: ramrob »

Dzięki a więc wrócę do starszej wersji.
LibreOffice 6.3.0.4 (x64) na Windows 10
ramrob
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 12:43 pm

Re: LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka po

Post autor: ramrob »

Zainstalowałem wersję 5.4.6. Czcionka domyśla jest już Times New Roman. Niestety muszę coś robić nie tak ponieważ, gdy otwieram kolejny "nowy dokument" wchodzę w Narzędzia dalej Opcje potem Ustawienia języka - języki. Pojawiło się okienko w którym jest interfejs użytkownika: domyślny - polski, ustawienia lokalne: domyślny - polski w dalszej części jest Domyślny język dokumentów ustawiam na domyślny Polski poniżej jest zdanie: tylko w bieżącym dokumencie oczywiście kratki tej nie zaznaczam, aby zmiany były trwałe. W dolnej części ramki przy otworzeniu dokumentu jest język tekstu, widnieje w nim napis: "brak" zmieniam na polski. Potem cały dokument zapisuję. Przy otworzeniu "nowego dokumentu" sytuacja się powtarza, czyli nie mam zapisanego w domyślnych języka polskiego. Muszę znowu ręcznie zmieniać. Co robię nie tak ?
LibreOffice 6.3.0.4 (x64) na Windows 10
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: LibreOffice 6.0.3 domyślny język dokumentu i czcionka po

Post autor: belstar »

ramrob pisze:rzy otworzeniu "nowego dokumentu" sytuacja się powtarza, czyli nie mam zapisanego w domyślnych języka polskiego. Muszę znowu ręcznie zmieniać. Co robię nie tak ?
Cytat z helpa:
Zmiana domyślnych szablonów
Po otworzeniu nowego dokumentu, wybierając Plik - Nowy, wyświetlany jest pusty dokument oparty na szablonie pakietu LibreOffice. Szablon ten można edytować lub zastąpić innym - nowy dokument będzie zawierać określone przez użytkownika style oraz inną zawartość.


Zapisz dokument jako szablon domyślany(defaut)
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ