Tło komórki w tabeli

Użytkowanie edytora dokumentów
LykkeTil
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 29, 2017 12:12 am

Tło komórki w tabeli

Post autor: LykkeTil »

Witam.
Chciałbym zrobić tabelę, w której tłami komórek były elipsy, które można wykonać dzięki narzędziu o takiej samej nazwie. Chodzi mi jednak o to, aby kółka "szczelnie" wypełniały komórkę i były jedynie tłem - nie dodatkowym obiektem. Przykład tego, co udało mi się zrobić (rozwiązanie niesatysfakcjonujące) dołączam w załączniku. Takie tło miałoby znajdować się tylko w kilku komórkach danego wiersza (tak jak we wcześniej wspomnianym załączniku).
Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe wyjaśnienia, proszę pisać.

Z góry dzięki,
LykkeTil ;)
Załączniki
Przykład.odt
(8.59 KiB) Pobrany 160 razy
OpenOffice 3.4.1 na Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2257
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Tło komórki w tabeli

Post autor: Jermor »

Możesz to zrobic następująco:
  • Przygotuj sobie obraz elipsy w postaci odrębnego pliku np. JPG. Możesz to zrobić dowolnym programem graficznym jaki masz.
  • W wybranych komórkach, po kliknięciu prawym przyciskiem myszki wywołaj polecenie "Tabela" (w ApacheOpenOffice) albo "Właściwości tabeli" (w LibreOffice)
  • Przejdź do zakładki "Tło" i w pozycji "Jako" wybierz "Grafika" (w ApacheOpenOffice) albo "Obraz" (w LibreOffice) a w pozycji "Dla" wybierz "Komórka"
  • Zaznacz typ "Obszar" oznacza co oznacza, że grafika będzie wypełniała całą komórkę bez względu na jej rozmiar.
  • Przyciskiem "Przeglądaj..." wskaż potrzebny plik.
Elipsa do testów załączona
elipsagreen.jpg
elipsagreen.jpg (1.61 KiB) Przejrzano 1742 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
LykkeTil
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 29, 2017 12:12 am

Re: Tło komórki w tabeli

Post autor: LykkeTil »

Wszystko działa jak trzeba :D
Dzięki, Jermor ^^
OpenOffice 3.4.1 na Windows 7
ODPOWIEDZ