jak powtórzyć tytuł rozdziału na kilku kolejnych stronach

Użytkowanie edytora dokumentów
figaro12
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 02, 2017 12:10 am

jak powtórzyć tytuł rozdziału na kilku kolejnych stronach

Post autor: figaro12 »

Witam serdecznie,
mam problem z "przerobieniem" spisu treści i tytułami rozdziałów w dokumencie. Ale napiszę bardziej precyzyjnie i mam nadzieję, że w miarę zrozumiale. :)

Dostałam instrukcję urządzenia wraz ze spisem treści - w języku angielskim. W schemat dokumentu, w dokładnie taki sam format muszę wstawić tekst w języku polskim, czyli typowe kopiuj - wklej. Oczywiście z treścią nie mam problemu.
Nie mogę poradzić sobie z 1 nagłówkiem - jest to tytuł rozdziału, ale tytuł ten powinien powtarzać się przez kilka/kilkanaście stron, przez tyle przez ile ciągnie się rozdział. I wpisując np. 1 Wstęp w nagłówku chciałabym aby ten tytuł pojawił się przez 4 kolejne strony, aby 2 Zakres czynności pojawił się na kolejnych 10 stronach, itd itd z kolejnymi rozdziałami. I to mi się sypie, strony nie "widzą" swoich odpowiednich tytułów, numery rozdziałów są zapamiętane. Kopiuję np. Wstęp i wklejam na odpowiednich stornach, ale to nie działa...
Bardzo proszę o podpowiedź co mogę z tym zrobić? Przepraszam jeśli napisałam niezbyt jasno, ale w razie czego będę poprawiać.

Dziękuję za radę. :)
OpenOffice 3.1 na Windows Vista123
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: jak powtórzyć tytuł rozdziału na kilku kolejnych stronac

Post autor: Jermor »

Zakładam, że tytuły rozdziałów mają przypisany styl Nagłówek 1.
Utwórz nagłówek w dokumencie (jeśli go jeszcze nie ma).
W nagłówku wstaw pole (CTRL+F2) "Rozdział" wybierając je z zakładki "Dokument" okna dialogowego "Pola".
W obszarze "Format" możesz wskazać co ma być umieszczone w nagłówku.
W nagłówku pojawi się nazwa tego rozdziału, do którego należy pierwszy wiersz znajdujący się na stronie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
figaro12
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 02, 2017 12:10 am

Re: jak powtórzyć tytuł rozdziału na kilku kolejnych stronac

Post autor: figaro12 »

Wielkie dzięki! Udało się - trochę jeszcze pokombinowałam, ale jest OK!
OpenOffice 3.1 na Windows Vista123
ODPOWIEDZ