Stopka zawsze na ostatniej stronie

Użytkowanie edytora dokumentów
moon
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 25, 2017 12:36 am

Stopka zawsze na ostatniej stronie

Post autor: moon »

Witam,

Potrzebuję stworzyć wzór dokumentu który będzie posiadał w stopce po prawej stronie napis "podpis ..................... " tak aby po wydrukowaniu można było wstawić tam pieczątkę i podpis. Dokument będzie zawierał dane pochodzące z formularza na stronie internetowej. Nigdy nie wiadomo ile stron będzie miał wygenerowany dokument gdyż zależy to od ilości danych wpisanych w formularzu. Zatem nie mogę na stałe ustawić stopki na np. 4 stronie bo gdy dokument będzie miał stron 8 to "podpis" pojawi się w połowie dokumentu.

Jak zatem stworzyć stopkę tak aby była zawsze na ostatniej stronie nie wiedząc ile stron będzie miał wygenerowany dokument?
Udało mi się stworzyć taki dokument w Microsoft Word na podstawie tego poradnika problem w tym że tak stworzony dokument nie działa w LibreOffice / OpenOffice. Najbardziej przydatne było by rozwiązanie które działa na LibreOffice oraz na Microsoft Word. Czy jest możliwe stworzenie takiej stopki aby pokazywała się zawsze na ostatniej stronie niezależnie od jaką aplikacją będzie otwarty dokument ? :roll:
LibreOffice 5.4.3, Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stopka zawsze na ostatniej stronie

Post autor: Jan_J »

Co do formy przedstawienia treści w załączonym linku, ''wielkie brawa'' dla maniery robienia poradników wideo. Chciałem szybko rzucić okiem, żeby pobieżnie poznać zarys pomysłu. A tu trzeba film obejrzeć. Multimedia mają swoje wady, wcale niemałe.

Ad meritum, Writer nie pozwala używać numeru bieżącej strony w warunku tekstu warunkowego: https://help.libreoffice.org/Writer/Defining_Conditions

W serwisie stackoverflow znajduje się wątek, w którym zaproponowane jest makropolecenie omijające tę niedogodność: https://stackoverflow.com/questions/148 ... -last-page

Nie próbowałem skuteczności tego rozwiązania. Nie obejrzałem też filmu z poradnika.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
zulu144
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:27 am

Re: Stopka zawsze na ostatniej stronie

Post autor: zulu144 »

moon pisze:Witam,

Potrzebuję stworzyć wzór dokumentu który będzie posiadał w stopce po prawej stronie napis "podpis ..................... " tak aby po wydrukowaniu można było wstawić tam pieczątkę i podpis. Dokument będzie zawierał dane pochodzące z formularza na stronie internetowej. Nigdy nie wiadomo ile stron będzie miał wygenerowany dokument gdyż zależy to od ilości danych wpisanych w formularzu. Zatem nie mogę na stałe ustawić stopki na np. 4 stronie bo gdy dokument będzie miał stron 8 to "podpis" pojawi się w połowie dokumentu.

Jak zatem stworzyć stopkę tak aby była zawsze na ostatniej stronie nie wiedząc ile stron będzie miał wygenerowany dokument?
Udało mi się stworzyć taki dokument w Microsoft Word na podstawie tego poradnika problem w tym że tak stworzony dokument nie działa w LibreOffice / OpenOffice. Najbardziej przydatne było by rozwiązanie które działa na LibreOffice oraz na Microsoft Word. Czy jest możliwe stworzenie takiej stopki aby pokazywała się zawsze na ostatniej stronie niezależnie od jaką aplikacją będzie otwarty dokument ? :roll:
Dlaczego podpis i pieczątka maja być w stopce i to na ostatniej stronie?
W dokumencie wstawia się podpisy i pieczątki na wszystkich stronach oprócz ostatniej w stopkach i na ostatniej stronie na końcu tekstu.
Sensowne pytanie jest takie jak zrobić podpis i miejsce na pieczątkę na ostatniej stronie, żeby nie były osamotnione.
AOO 4.1.7 na WIN7; LO 6.3.2 portable
ODPOWIEDZ