Automatyczne wstawianie aktualnej daty.

Użytkowanie edytora dokumentów
Druidamus
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 04, 2017 7:34 pm

Automatyczne wstawianie aktualnej daty.

Post autor: Druidamus »

Witam,
zrobiłem sobie pewien szablon dokumentu, w którym po wypełnieniu czasem zapominam zmienić aktualną datę w tekście przed wydrukowaniem. Czy jest gdzieś jakaś funkcja/opcja która automatycznie zmienia datę na aktualną. Np w LibreOffice Calc taka funkcja to "=Teraz()". Przy każdym uruchomieniu dokumentu wyświetla mi aktualna datę. Czy jest coś takiego we Writerze?
LibreOffice Wersja: 7.2.5.2, Win 10 Home x64
Awatar użytkownika
Vakarian
Posty: 91
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:51 pm

Re: Automatyczne wstawianie aktualnej daty.

Post autor: Vakarian »

Z górnego menu wybierasz Wstaw, następnie Pole i Więcej pól. W okienku, które wyskoczy, w zakładce Dokument wybierasz Typ - data i Wybierz - Data, możesz również wybrać format daty. Zwróć uwagę, aby nie wybrać przypadkiem Data (stała), ponieważ nie będzie się ona wtedy zmieniała na aktualną.
LibreOffice 6.0.1, OS Windows 7
Druidamus
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 04, 2017 7:34 pm

Re: Automatyczne wstawianie aktualnej daty.

Post autor: Druidamus »

o... dzięki serdeczne, tego szukałem. A jedynie co wcześniej znalazłem to "wstaw datę", która okazała się data stałą. Jeszcze raz dzięki, pozdro.
LibreOffice Wersja: 7.2.5.2, Win 10 Home x64
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Automatyczne wstawianie aktualnej daty.

Post autor: Jermor »

Może wygodniej będzie przejść w oknie "Pola" do zakładki "Informacje o dokumencie" i w niej wstawić pole o nazwie "Ostatnio wydrukowany" wybierając datę w prawej kolumnie i jej format.
Spowoduje to wstawienie daty pobranej z komputera w momencie drukowania.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ