Wstawianie wielu obrazów na raz

Użytkowanie edytora dokumentów
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Wstawianie wielu obrazów na raz

Post autor: Astur »

Problem jest ogólnie taki. Mam kilkadziesiąt obrazów i chcę je wstawić do dokumentu tak, aby od razu uporządkowały się jeden pod drugim.
W MS Word jest to trywialne. Otwiera się dodawanie obrazów, zaznacza się ich tyle ile się chce, potwierdza i już. Podobnie w WPS Writer.

Ale nie w LO Writer. Tu musiałbym powtarzać operację wstawiania tyle razy, ile chcę tych obrazów wstawić do dokumentu.
A może nie?

Może ktoś ma pomysł?
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstawianie wielu obrazów na raz

Post autor: Jan_J »

Niby prosta rzecz. Włączyć multiple selection w dialogu, a potem obsłużyć wynik pętlą albo iteratorem. Ale to z poziomu developera, nie użytkownika. Może zgłosić improvement?

Spróbowałem jak blondynka. Zaznaczyłem pliki graficzne (png, jpeg, svg) w file managerze, Ctrl+C i zaraz potem Ctrl+V w dokumencie. Wstawiły się obrazki z plików.

Drag&Drop reprezentacji plików z file managera do okna Writera też przechodzi.

Poszło łatwo, ale sam sposób mi się nie podoba, jest zbyt intuicyjny, mało w nim subtelności. To było w LO 5.2.5.1 Portable na Windows 7; file managerem był FreeCommander. Nie mam pojęcia, jak bardzo ta metoda okaże się przenośna między wersjami, systemami, GUI, file managerami, formatami plików z grafiką.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Wstawianie wielu obrazów na raz

Post autor: Astur »

Spróbowałem tej metody wklejając 8 obrazów o wielkości po ok. 4MB i rozmiarach 2560x2560 za pomocą exploratora W7:
  • w LO obrazy zostały nałożone na tej samej stronie jeden na drugim, a plik wynikowy zajął 12 MB (odt);
  • w WPS obrazy zostały rozdzielone pomiędzy poszczególne strony i jeszcze do tego zostałem od razu zapytany, czy zgadzam się na ich automatyczną kompresję lub przycięcie, co zaowocowało zmniejszeniem pliku do 2,8 MB (docx).
Nieee... to zupełnie nie ta klasa rozwiązań :(
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ