Inicjał

Użytkowanie edytora dokumentów
elakwiecinska
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 20, 2017 2:47 pm

Inicjał

Post autor: elakwiecinska »

Próbowałam utworzyć inicjał wykonując komendę Format>Akapit, weszłam ma kartę Incjały, włączyłam przycisk Włącz inicjały i dokonałam innych ustawień w okienku. Niestety, w dokumencie źródłowym jedynym efektem jest podświetlenie znaku, który miał być inicjałem, a po wyeksportowaniu do pliku PDF nie było już żadnego efektu. Co mogło być przyczyną?
Apache Open Office 4.13
Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2258
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Inicjał

Post autor: Jermor »

W mojej konfiguracji nie mam żadnego kłopotu z inicjałem.
Inicjał nie pojawi się gdy akapit ma mniej niż 2 wiersze.
Litera inicjału nie pojawi się jeżeli pierwszym znakiem akapitu będzie spacja albo więcej spacji. Aby się pojawiła należy w parametrach zwiększyć liczbę znaków tworzących inicjał.
Inicjał nie pojawi się w ogóle jeśli pierwszym znakiem akapitu będzie znak tabulatora. Najczęściej wykorzystywany do robienia wcięć.
Aby wytworzyć inicjał nie trzeba niczego zaznaczać w akapicie. Wystarczy aby w dowolnym miejscu tego akapitu znajdował się kursor tekstowy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
elakwiecinska
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 20, 2017 2:47 pm

Re: Inicjał

Post autor: elakwiecinska »

Właśnie. Kursor trzeba ustawić w odpowiednim miejscu czyli tam, gdzie ma być inicjał. Na tym właśnie polegał mój błąd, że kursor znajdował się gdzie indziej. Dziękuję.
Apache Open Office 4.13
Windows 10
ODPOWIEDZ