System narzuca mi białe tło, zamiast kolor który ustawiłem

Użytkowanie edytora dokumentów
namini
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 16, 2012 10:50 pm

System narzuca mi białe tło, zamiast kolor który ustawiłem

Post autor: namini »

Często gdy kopiuję i wklejam jakieś teksty LibreOffice do innego dokumentu LibreOffice, to w tle niektórych zdań pojawia się białe tło. Ja mam ustawiony kolor tła inny, ciemniejszy, a mimo to nie wiem dlaczego czasem pojawia kolor biały, tylko na niewielkim fragmencie tekstu. Czasem chodzi o tło tylko nad jednym wyrazem. Chciałem prosić czy wie ktoś jak mogę usunąć to białe tło? Gdy odznaczam kolor, w opcji kolor wyróżnienia, i wybieram opcję brak wyróżnienia, to wszystko się naprawia. Ale gdy wyłączę dokument LibreOffice i ponownie uruchomię, to znów w tle tego samego zdania pojawia się białe tło. Posiadam system operacyjny Mac OS Sierra. Bardzo dziękuję za pomoc.
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: System narzuca mi białe tło, zamiast kolor który ustawił

Post autor: Astur »

namini pisze:Często gdy kopiuję i wklejam jakieś teksty LibreOffice do innego dokumentu LibreOffice, to w tle niektórych zdań pojawia się białe tło.
Dzieje się tak dlatego, że teksty, które kopiujesz zawierają także własne sformatowanie opisujące wypełnienie tekstu. Jeżeli chcesz uzyskać własne wypieszczone tło, to powinieneś uczynić tak:
  • Wklejać teksty jako niesformatowane Obrazek
    albo
  • Usunąć sformatowanie bezpośrednie już wklejonego tekstu Obrazek
    albo
  • Narzucić całemu tekstowi twoje własne style. W tym celu zaznacz cały dokument [Ctrl]+[A] i wprowadź styl domyślny.
    albo
  • W stylu tekstu wklejonym razem z nim usunąć wypełnienie tekstu. Obrazek
    Pamiętaj, że nazwa stylu na moim obrazku niekoniecznie musi być zgodna z nazwą rzeczywistego stylu w twoim przypadku. Bezpośrednio z dokumentu najłatwiej dostać się do edycji stylu poprzez menu kontekstowe:
    • Obrazek
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
namini
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 16, 2012 10:50 pm

Re: System narzuca mi białe tło, zamiast kolor który ustawił

Post autor: namini »

Astur, chciałem Ci bardzo podziękować za wielką pomoc. Najlepsza opcja okazała się ta która mówi by wyczyść formatowanie bezpośrednie. Bardzo dziękuję Ci za te wszystkie zrzuty ekranu i informacje.
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
ODPOWIEDZ