Numerki i bullet pointy nie chcą zmienić koloru [OO 3.4.1]

Użytkowanie edytora dokumentów
Skallietus
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 12, 2017 10:15 pm

Numerki i bullet pointy nie chcą zmienić koloru [OO 3.4.1]

Post autor: Skallietus »

Krótko mówiąc, sprawa wygląda tak. Mam dokument ODT, zawiera on kilka numerowanych list oraz list typu bullet point. Początkowo cały tekst jest domyślnie czarny, ale ze swoich powodów całość zmieniam na pewien inny kolor. Potem trochę edytuję dokument, a na koniec decyduję jednak znowu zmienić kolor z powrotem na czarny, jednak numerki i bullet pointy nadal mają ten sam kolor. Wybieram Ctrl+A, próbuję zmienić od razu cały tekst za jednym zamachem, ale znowu to samo - wszystko czarne tylko nie te numerki i bullet pointy. Naprawdę bardzo mi zależy żeby pozbyć się tych kolorów bo wszystko musi być czarne. Czemu tak się w ogóle dzieje?
OpenOffice 3.4.1 na Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2258
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Numerki i bullet pointy nie chcą zmienić koloru [OO 3.4.

Post autor: Jermor »

Jeśli rzeczywiście dotyczy to wersji 3.4.1 czyli z mniej więcej 2013 roku, to niewiele osób może to zbadać, czy sprawdzić. Obecnie dostępna jest wersja 4.1.3, więc pierwsze co należałoby zrobić to zaktualizować wersję i jeszcze raz to sprawdzić.
W mojej wersji OO oraz wersji 5.3.4 LibreOffice wszystkie zmiany zachodzą zgodnie z podanym przez Ciebie schematem. Po zaznaczeniu całego dokumentu lub jego fragmentu zmiana koloru czcionki zmienia wszystko.
Istnieje wyjaśnienie zachowania o jakim piszesz. Podczas zabawy z dokumentem mogły zostać zmienione style znaków: "Symbole wypunktowania" (w LibreOffice "Znaki wypunktowania") i "Znaki numeracji". W takiej sytuacji zmiany koloru czcionki w dokumencie nie obejmą tych znaków i symboli.
Należy przejść do "Style i formatowanie" albo nacisnąć klawisz F11, znaleźć w stylach znaków te wymienione i zmodyfikować je wybierając w zakładce "Efekty czcionki" - "Automatycznie". Ta opcja spowoduje, że kolory wypunktowania i numerowania będą takie jak tekst dokumentu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ