Nie wszystkie odmiany fontu dostępne

Użytkowanie edytora dokumentów
PtrTlr
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 25, 2013 3:21 pm

Nie wszystkie odmiany fontu dostępne

Post autor: PtrTlr »

Czołem.
Zainstalowałem cztery fonty: Roboto Slab Thin, Roboto Slab Light, Roboto Slab Regular, Roboto Slab Bold. Niestety w oknach formatowania tekstu brakuje odmiany thin (choć są sztucznie generowane i zupełnie niepotrzebne italic i bold italic). W innych aplikacjach (Notatnik, GIMP, HTML w przeglądarkach) fonty działają bez zarzutu i wszystkie odmiany są dostępne. Dołączam zrzut ekranu. Co można zrobić?
roboto.png
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Nie wszystkie odmiany fontu dostępne

Post autor: belstar »

Pobrałem, zainstalowałem i przetestowałem. Font w odmianie Thin dostępny był w Open Office, w Libre Office - nie. Stworzyłem dokument w OO i otworzyłem go w LO, czcionką użytą w dokumencie była odmiana Lekka. dokument w obu edytorach wygląda tak samo, więc stwierdzam że to nie jest błąd lecz tylko LO jest lepiej spolszczony, Thin i Lekka to to samo.
Załączniki
LO_&_OO_Font.png
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
PtrTlr
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 25, 2013 3:21 pm

Re: Nie wszystkie odmiany fontu dostępne

Post autor: PtrTlr »

Nie jestem pewny, czy Thin i Lekka to to samo, bo w takim razie gdzie jest Light. Zresztą na Twoim zrzucie widać, że pominąwszy dwie kursywy, w LO i OO masz tylko trzy odmiany, podczas gdy fonty są cztery. Poza tym ja używam angielskiego interfejsu i też mam tylko trzy odmiany, więc spolszczenie nie ma tu chyba znaczenia.

Krótki test: czy po instalacji tych czterech fontów jesteś w stanie zrobić tekst, w którym te cztery odmiany występują i każda z nich faktycznie wygląda inaczej?
ODPOWIEDZ