Problem z numeracją

Użytkowanie edytora dokumentów
Orbek
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2017 4:46 pm

Problem z numeracją

Post autor: Orbek »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam dość nietypowy problem. Otóż składałem swój komiks w LO i chciałem ustawić numerację stron. Sęk w tym, że owa numeracja ma zaczynać się od numeru "4" na stronie 6, a na wcześniejszych nie chcę numeracji w ogóle. Na stronie ostatniej tez nie chcę numeracji bo jest to okładka. Pomoże ktoś?
OpenOffice 5.2.4.2 pod Mint 18C 64bit
Awatar użytkownika
Vakarian
Posty: 91
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:51 pm

Re: Problem z numeracją

Post autor: Vakarian »

Ja osobiście ustawiłbym inne style strony - inny dla pierwszych pięciu stron i ostatniej, inny zaś dla wszystkich tych, które mają być ponumerowane. Następnie wstawiasz (na jednej ze stron, które mają być ponumerowane) pole->strona->numer strony i ustawiasz przesunięcie na "-2".

Żeby ustawić różne style stron, będziesz musiał wstawić po pierwszych pięciu ręczny podział strony i wybrać styl (inny, niż posiada te pięć) oraz przed ostatnią znów wstawić podział i wybrać styl (np. ten, który posiada pięć nienumerowanych stron). Style muszą się różnić pomiędzy sobą nazwą - możesz nawet zapisać nowy z istniejącego, którego używasz i zmienić jedynie jego nazwę.
LibreOffice 6.0.1, OS Windows 7
Orbek
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2017 4:46 pm

Re: Problem z numeracją

Post autor: Orbek »

Wow! Brzmi skomplikowanie ale postaram się to ogarnąć.
Dzięki za szybką odpowiedź ;)
OpenOffice 5.2.4.2 pod Mint 18C 64bit
Awatar użytkownika
Vakarian
Posty: 91
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:51 pm

Re: Problem z numeracją

Post autor: Vakarian »

Skomplikowane to raczej nie jest, bardziej moja chaotyczna wypowiedź to komplikuje ;) Nie ręczę również, że jest to najprostsze/najlepsze rozwiązanie - użytkuję LibreOffica na miarę własnych potrzeb, nie jestem ekspertem (nawet zaawansowanym ciężko byłoby mnie nazwać). Jeśli będziesz miał jakieś pytania, to pisz - jeśli będę "w pobliżu", postaram się odpowiedzieć.

EDYTOWANE

Dołączam sporządzony na szybko plik - przejrzyj go, może trochę rozjaśni Ci sprawę (plik utworzyłem na LibreOffice 5.3).
Załączniki
Bez tytułu 1.odt
(29.18 KiB) Pobrany 163 razy
LibreOffice 6.0.1, OS Windows 7
ODPOWIEDZ