Przekreślenie w Libre Office 5.0 Writer

Użytkowanie edytora dokumentów
wigton
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 19, 2017 10:10 am

Przekreślenie w Libre Office 5.0 Writer

Post autor: wigton »

Witam

W menu kontekstowym wchodzę w styl i przekreślenie. Niestety, przekreśla mi się cały dokument a nie tylko zaznaczony fragment. Dlaczego?
Libre Office 5.0, Windows 10 64-bit
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przekreślenie w Libre Office 5.0 Writer

Post autor: Jan_J »

Mam pod ręką LO 5.0.2.2 Portable. W menu kontekstowym po zaznaczeniu bloku mamy m.in. pozycje:
Character (Znak) -- właściwości formatowania tekstu ciągłego, tzn. anonimowy styl znakowy, w tym przypadku odnosi się go do zaznaczonego bloku;
Paragraph (Akapit) -- właściwości formatowania bieżącego bloku tekstowego, tzn. anonimowy styl blokowy, w tym przypadku odnosi się do akapitu/akapitów, albo innych bloków między <Enter>ami, objętych zaznaczeniem;
Paragraph style (Styl?) -- właściwości nazwanego stylu stosowanego w bieżącym akapicie, przedefiniowuje reguły tego stylu (sprawdziłem doświadczalnie: stylu, który obowiązuje w punkcie startowym zaznaczenia). Jeżeli cały dokument jest napisany jednym stylem, to efekt będzie tak jakby widoczny wszędzie.

Można dyskutować o ergonomicznej sensowności umieszczenia edytora stylu w menu podręcznym, ale nie jest to błąd działania funkcji formatujących.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ