Plik gubi formatowanie tekstu

Użytkowanie edytora dokumentów
Novator
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 04, 2017 1:40 pm

Plik gubi formatowanie tekstu

Post autor: Novator »

Dzień dobry,
posiadam w domu serwer, na który wrzucam wszyskie pliki, które mam. Problem polega na tym, że jak sformatowałem sobie tekst na laptopie pod Windows 7 64bit i zapisałem na serwerze to po odpaleniu dokładnie tego samego pliku na PC z Vista 64bit tekst mi się rozjeżdża. Sprawdziłem więc na kolejnych dwóch komputerach i na jednym z nich formatowanie zostało zachowane poprawnie, a na drugim tekst był identycznie rozjechany jak na moim PC. Pomoże mi ktoś ustalić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
OpenOffice 3.4.1
Windows Vista 64bit
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plik gubi formatowanie tekstu

Post autor: Jan_J »

Pierwsze co przychodzi do głowy, to niezgodność fontów.
Writer nie rwie włosów z głowy, kiedy brakuje w systemie wymaganego fontu, tylko po cichu go zastępuje innym, zgodnie z konfiguracją.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2255
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Plik gubi formatowanie tekstu

Post autor: Jermor »

Jeśli wnioskowanie Jana_J jest słuszne to może właściwym byłoby przejść na LibreOffice bo w tej wersji można we właściwościach pliku ustawić opcję "Osadź czcionki w dokumencie". "Plik - Właściwości - Czcionka".
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ