Spis treści i numeracja

Użytkowanie edytora dokumentów
raynor
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 2:01 pm

Spis treści i numeracja

Post autor: raynor »

Witam,
Napotkałem następujący problem i mam nadzieje że ktoś jest w stanie mi pomóc.
Otóż robiąc spis treści i numeracje zauważyłem że spis treści używa numerów stron z ilości stron całego dokumentu, numerowanie stron również ale to da się przesunąć aby numeracja zaczynała się odpowiednio od miejsca w którym chce.
Dałoby się zrobić tak żeby numeracja zawarta w stopce była wprowadzona do spisu treści? Ponieważ jak jest teraz to pierwszy rozdział w spisie treści zaczyna sie na stronie 5, gdy numeracja przesunięta została odpowiednio i zaczyna się cyfra 1.
Pozdrawiam

TL;DR: Potrzebuje aby cyfry stron zgadzały się w spisie treści i stopkach(w stopkach są ustawione poprawne)
Open Office 4.1.1 na Windows 10
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Spis treści i numeracja

Post autor: Astur »

Zrób tak:
  1. Otwórz okienko ze stylami strony i utwórz ze stylu domyślnego (lub używanego przez ciebie do formatowania stron) nowy styl, o nazwie, powiedzmy, Pierwsze strony.
  2. Ustaw kursor na końcu strony poprzedzającej stronę z pierwszym rozdziałem, czyli tym, który w spisie treści ma być na pierwszej stronie.
  3. Wstaw podział ręczny strony dokładnie tak jak to widzisz na załączonym obrazku
    • Podział strony na dwa style
      Podział strony na dwa style
      Podział strony.png (22.27 KiB) Przejrzano 5868 razy
  4. Strony przed tym podziałem sformatuj stylem Pierwsze strony
  5. Zaktualizuj spis treści.
Być może będziesz musiał poprawić swoją wypieszczoną paginację w stopkach.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
raynor
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 2:01 pm

Re: Spis treści i numeracja

Post autor: raynor »

Wow dzięki wielkie, podziałało. Problem rozwiązany. Dzięki!
Open Office 4.1.1 na Windows 10
bazyl11986
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 2:41 pm

Re: Spis treści i numeracja

Post autor: bazyl11986 »

Nieważne :) Już rozumiem jak to zrobić.
Windows 10, OpenOffice 4.1.7
ODPOWIEDZ