Odzyskanie treści

Użytkowanie edytora dokumentów

Odzyskanie treści

Postprzez SylwiaK » Cz lis 05, 2015 8:08 pm

Witam,
mam problem z otworzeniem dokumentu, który edytowałam jakiś czas temu. Wtedy było jeszcze wszystko w porządku, jednak teraz, gdy chcę otworzyć plik i edytować go dalej, zamiast tekstu ukazują mi się ########
Czy da się odzyskać jakoś ten plik? Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy
OpenOffice 3.3
SylwiaK

Re: Odzyskanie treści

Postprzez Jan_J » Cz lis 05, 2015 10:21 pm

Znaki #### symbolizują we Writerze znak pusty. Tak się dzieje, kiedy zamknie się Writera za szybko, albo za szybko usunie pendrive, i jeszcze w kilku innych sytuacjach.
Z tego pliku już niczego nie da się odzyskać. Możesz próbować specjalistycznymi narzędziami poszukać starszych kopii tego samego zapisu na dysku. Jest ich trochę, z przyzwyczajenia polecam photorec (http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec).
JJ
LO 6.2 ∙ AOO 4.1.7 ∙ Python (3.8|2.7) ∙ Unicode 12 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Re: Odzyskanie treści

Postprzez Astur » N lis 08, 2015 1:54 am

Ogólna zasada: Nigdy nie otwieraj plików z USB/dyskietki itp. Najpierw skopiuj plik na dysk twardy.
Linux Mint Debian Edition – LibreOffice 6.1.5.2
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Astur

Powrót do Writer