LibreOffice 6.4.4.2, May Update 2020, wyświetlanie dokumentu

Użytkowanie edytora dokumentów
ŁuZ
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 04, 2020 9:30 pm

LibreOffice 6.4.4.2, May Update 2020, wyświetlanie dokumentu

Post autor: ŁuZ »

Dzień dobry,
pod koniec maja br. zainstalowałem słynną już aktualizację (May Update 2020) i korzystam z najnowszej kompilacji Windows 10. Już po paru dniach (i niestety także po usunięciu punktów przywracania systemu i folderu Windows.old) zorientowałem się, że coś nie gra (delikatnie mówiąc) z LibreOffice Writer. Po kilku minutach edycji dokumentu nie wyświetlają się poprawnie okna dialogowe (po próbie zamknięcia pliku - wyświetla się napis "Czy chcesz zapisać dokument", ale nie można kliknąć już na przycisk "Tak". W przypadku użycia skrótu Ctrl +S symbol dyskietki na dole strony nie zawsze reaguje - tzn. znaczek z dyskietką nadal jest czerwony. Trzeba zapisać dokument, korzystając z ww. skrótu klawiaturowego, a potem zamknąć dokument, otworzyć go i za parę minut, powiedzmy, czynności te powtórzyć ). Również wprowadzany tekst nie jest widoczny (w miejsce liter widać białe pole i przesuwający się kursor).
Pewnie to błąd w nowym Windowsie 10, ale wolałem też dać znać tutaj.
Teraz korzystam z LibreOffice Writer z gałęzi Fresh, ale problem pojawił się pierwszy raz kiedy korzystałem jeszcze z LO Writer 6.3 (gałąź Still) Zmieniłem wersję, bo myślałem, że może to pomóc.
Dziękuję z góry za jakieś sugestie.
Łukasz
Libre Office 6.4.4.2; Windows 10 Kompilacja 1904 (stan na czerwiec 2020)
ŁuZ
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 04, 2020 9:30 pm

Re: LibreOffice 6.4.4.2, May Update 2020, wyświetlanie dokum

Post autor: ŁuZ »

Przeszedłem na starą wersję LO 6.2.8.2. Jest wyraźna poprawa, ale ww. problemy ciągle się zdarzają. Chyba pozostaje czekać na poprawki Microsoftu.
Libre Office 6.4.4.2; Windows 10 Kompilacja 1904 (stan na czerwiec 2020)
ODPOWIEDZ