Pierwsza strona po prawej stronie

Użytkowanie edytora dokumentów

Pierwsza strona po prawej stronie

Postprzez an_ra » Pn gru 03, 2018 11:26 pm

Mam problem od jakiegoś czasu z writerem. Jakimś sposobem pierwsza strona pojawia mi się przesunięta w prawo, zostawiając przestrzeń po lewej wolną. Następna strona pojawia się już przy lewej krawędzi, normalnie. Jest to dość irytujące i nie mam zielonego pojęcia jak wrócić do stanu normalnego, bo nie wiem w co kliknęłam, żeby ją przesunąć do prawej krawędzi... Przy każdym odpaleniu writera zastaję taki stan. Wrzucam printscreena, bo nie potrafię nawet tego precyzyjnie opisać :( Czy ma ktoś może pomysł jak wrócić do ustawień domyślnych (poza ponownym zainstalowaniem openoffice'a)?
Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i odpowiedzi :)
Załączniki
a.png
OpenOffice 4.1.3 Windows 8.1
an_ra

Re: Pierwsza strona po prawej stronie

Postprzez Jan_J » Wt gru 04, 2018 12:33 am

Reinstalacja nic nie da, bo preferencje widoku siedzą w kartotece użytkownika, a nie programu. Zaś niektóre ustawienia widoku są zapisywane wprost w dokumencie.

Moim zdaniem, jest to widok rozwarcia stron zwany w programie "widokiem książki", a wygląda dziwnie tylko dlatego, że ten dokument jest dwustronicowy.
Jeżeli chcesz go zmienić, użyj kontrolek w wierszu statusu z prawej strony, obok suwaka powiększającego widok. Można też z menu, choć mało intuicyjnie: Widok/Powiększenie/[ ] Książka
JJ
LO (6.0|6.1) ∙ AOO 4.1.5 ∙ Python (3.7|2.7) ∙ Unicode 11 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Fedora|CentOS|SUSE)
Jan_J

Re: Pierwsza strona po prawej stronie

Postprzez an_ra » Wt gru 04, 2018 12:42 pm

Super, dziękuję :) już działa! Nawet nie wiem jak to włączyłam przypadkiem :)
OpenOffice 4.1.3 Windows 8.1
an_ra

Powrót do Writer