dyktowanie tekstu

Użytkowanie edytora dokumentów
Madzia
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 10, 2015 3:44 pm

dyktowanie tekstu

Post autor: Madzia »

Czy jest jakiś sposób, żeby we Writerze dyktować tekst w języku polskim ???. W Dokumentach Google jest coś takiego jak Pisanie głosowe - działa całkiem fajnie, ale nie chce mi się przekopiowywać tekstu do Writera. Podobnie klawiatury na androidzie też mają podobną funkcje - wprowadzenie tekstu za pomocą mowy - pewnie dzięki odwołaniu się do funkcji zapewnianej przez Google.
libreoffice pod KDE NEON 5.26
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dyktowanie tekstu

Post autor: Jan_J »

Madzia pisze:Czy jest jakiś sposób, żeby we Writerze dyktować tekst w języku polskim
O ile wiem, nie ma. Potrzebny byłby moduł rozpoznawania mowy.
klawiatury na androidzie też mają podobną funkcje
No właśnie, klawiatury a nie edytory. Źródło tekstu jest/powinno być urządzeniem znakowym, wszystko jedno co dostaje jako dane, ważne by wypuszczało tekst. Oprogramowanie czegoś takiego jako "klawiatury" w interfejsie użytkownika systemu operacyjnego jest mocno sensowne. Natomiast jako właściwość szczególnego programu użytkowego, np. edytora tekstu -- już mniej.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Judykator
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 12, 2013 5:19 pm

Re: dyktowanie tekstu

Post autor: Judykator »

LibreOffice 4.13
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: dyktowanie tekstu

Post autor: Astur »

Krótka kwerenda ujawniła mi następujące adresy:

Dla Windows:
SpikIt - www.spikit.pl - jak się tym posługiwać.
SkryBot - wersja bezpłatna i płatna.

Dla Linuksów
CVoiceControl - www.kiecza.net - podręcznik.
Open Mind Speech - sourceforge.net - dokumentacja.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ