Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
Bogdano
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 25, 2017 3:18 pm

Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Bogdano »

Jak w tytule już kilka razy próbowałem i zawsze pod koniec pyta o PIN.
Tylko jaki PIN nie mam żadnego tylko hasło do dysku google. :crazy:
Z One Drive również nie można zintegrować. W tym przypadku nie pyta o pin ale jest inny błąd.
LibreOffice 5.4.2
Windows 10 Pro x64
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Astur »

Niczego nie integrować, tylko ściągnąć i uruchomić Backup and Sync for Google
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Bogdano
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 25, 2017 3:18 pm

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Bogdano »

No może to jest jakieś wyjście ale to nie zmienia faktu że ta opcja w Libre Office jest do poprawki.
LibreOffice 5.4.2
Windows 10 Pro x64
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Jan_J »

Ja bym powiedział, że sprawą obsługi protokołów dostępu do zdalnych systemów przechowywania winen się zajmować raczej system operacyjny niż poszczególne aplikacje. Wiem, bywa inaczej.

Zaś sytuacja, kiedy aplikacja "wie" w swojej podstawowej konfiguracji nie tylko o protokole dostępu, ale także o adresie usługi, jest dla mnie trudna do zaakceptowania. Wiem, że każdy telefon ma teraz łącze do fejsbuka a niektóre gugla drajwa, ale poczyniłbym pewien wysiłek, by usunąć je z konfiguracji. Tylko że nie jest się na ogół panem własnego telefonu.

Tym niemniej spróbowałem: moja instalacja LibreOffice Portable 5.2.5.1 pod Windows 7 potrafi wysłać/ściągnąć plik spod Google Drive, choć robi to nieznośnie powoli.

Być może sprawa z pin-em dotyczy procedur bezpieczeństwa dostępu do usług Google. Kiedy chciałem czytać gmaila takim klientem poczty, na jaki mam ochotę (mutt dajmy na to), trzeba było co nieco konfiguracji Google'a zmienić.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Astur »

Bogdano pisze:Jak w tytule już kilka razy próbowałem i zawsze pod koniec pyta o PIN.
Tylko jaki PIN nie mam żadnego tylko hasło do dysku
Twój problem dotyczy uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Pewnie już zapomniałeś ;) W każdym razie to sprawa jednorazowa i jak już koniecznie chcesz się zintegrować, to możesz to zrobić na dwa sposoby:
  1. Otwórz ustawienia swojego konta Google https://myaccount.google.com/security i w sekcji "Logowanie się w Google" odnajdź "Hasła aplikacji". Przypuszczam, że raczej nie ma tam LibreOffice (?), a zatem kliknij znaczek ">", przechodząc, po weryfikacji tożsamości, do panelu Hasła aplikacji:
    Panel Hasła aplikacji
    Panel Hasła aplikacji
    w którym rozwijasz listę "Wybierz aplikację" i korzystasz z opcji "Inna opcja (własna nazwa)",
    Inna nazwa aplikacji
    Inna nazwa aplikacji
    AppPass2.png (8.23 KiB) Przejrzano 8626 razy
    ...wpisz jakąś kojarzącą się nazwę i kliknij "Wygeneruj", dzięki czemu otrzymasz wygenerowane losowo jednorazowe hasło:
    Jednorazowe hasło aplikacji
    Jednorazowe hasło aplikacji
    Możesz je teraz użyć w opisany sposób. Gdy klikniesz "GOTOWE", zostaniesz przeniesiony na stronę "Twoje hasła aplikacji", gdzie możesz powtórzyć operację dla innej aplikacji, albo unieważnić dowolne hasło klikając na ikonkę kosza:
    Lista podłączonych aplikacji
    Lista podłączonych aplikacji
    Po unieważnieniu otrzymasz potwierdzenie
    Potwierdzenie unieważnienia hasła
    Potwierdzenie unieważnienia hasła
    to był pierwszy sposób
  2. Jeżeli pierwszy sposób nie zadziała, zostaje ci szukanie odpowiedzi u speców z Google. W tym celu otwórz w przeglądarce aplikację dysku Google, potem kliknij ikonkę zębatego kółka i wybierz "Pomoc". W linijkę oznaczoną lupką wprowadź słowo pin i naciśnij [Enter]. Z wyświetlonych tematów pomocy wybierz przede wszystkim te, które dotyczą uwierzytelniania dwuskładnikowego.
    Gdy już znajdziesz się na stronie żądania pinu i je złożysz, zostanie on wysłany do ciebie e-mailem albo SMS-em i będziesz mógł go użyć.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Bogdano
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 25, 2017 3:18 pm

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Bogdano »

Witaj @Astur dopiero teraz mogłem się trochę pobawić z tym problemem.
Nie miałem dwu etapowego logowania więc je włączyłem przeszedłem wszystkie kroki tak jak napisałeś no i na końcu...to samo podaj PIN ale dzięki za pomoc.
LibreOffice 5.4.2
Windows 10 Pro x64
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: tomeh »

To na suporcie google było poruszane już kilka razy do różnych innych programów. Sparować się tego nie da i całe szczęście. Usługi google drive są połączone z innymi usługami google na tym samym uwierzytelnianiu czyli mailem, kontami w YT, Foto, Web tols i dzisiątkach innych. Jak byś uzyskał autoryzację dostępu przez Libre to jak ktoś by dał radę na Twój pc dać robaczka czy inny program z mało przyjemnych to by hulał przez Libre na Twoim koncie goole - to ty była brama wjazdowa.

Otoczka google to nie jest to samo do inne dyski wirtualne bo to usługi stowarzyszone dlatego tylko listują się aplikacjami google gdzie autoryzacja jest 1 do 1 - personalna.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Post autor: Astur »

tomeh pisze:To na suporcie google było poruszane już kilka razy do różnych innych programów. Sparować się tego nie da i całe szczęście. Usługi google drive są połączone z innymi usługami google na tym samym uwierzytelnianiu czyli mailem, kontami w YT, Foto, Web tols i dzisiątkach innych. Jak byś uzyskał autoryzację dostępu przez Libre to jak ktoś by dał radę na Twój pc dać robaczka czy inny program z mało przyjemnych to by hulał przez Libre na Twoim koncie goole - to ty była brama wjazdowa.

Otoczka google to nie jest to samo do inne dyski wirtualne bo to usługi stowarzyszone dlatego tylko listują się aplikacjami google gdzie autoryzacja jest 1 do 1 - personalna.
Tak naprawdę to chodzi o oszczędność. Alphabet uznał, że nie opłaca się utrzymywać dwóch odrębnych systemów przynależności, więc wszyscy dostali zabezpieczenia klasy biznes, w których paranoja ochronna jest podniesiona kilka stopni wyżej.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ