Polski spellchecker

Oprogramowanie firm trzecich współpracujące z OpenOffice
Wordsmith
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2011 7:17 pm

Polski spellchecker

Post autor: Wordsmith »

Halo

To mój debiut na Forum

Będę zobowiązany za poradę, jak zainstalować polski spell-checker. Wiem, że takie oprogramowanie uzupełniające jest dostępne ale moje próby zainstalowania go nie powiodły się a jest mi bardzo potrzebny bo na życie zarabiam pisaniem :-(((

Z ukłonami
Wordsmith
Open Office 3/XP Pro
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Polski spellchecker

Post autor: quest-88 »

Narzędzia > Menadżer Rozszerzeń > Dodaj > dict-pl.oxt. Zmień potem ustawienia językowe (Narzędzia > Opcje > Ustawienia językowe > Języki).
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Wordsmith
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2011 7:17 pm

Re: Polski spellchecker

Post autor: Wordsmith »

Dziękuję za radę ale niestety, nie udaje mi się to. Po otwarciu Menedżera rozszerzeń widzę słownik polski, z flagą, czyli chyba czynny. Rozumiem, że powinienem go dodać ale nie wiem do czego.

Przez ustawienia ustawiłem polski jako język domyślny, ale nic z tego nie wynika. Kiedy otwieram dokument oryginalnie napisany w języku polskim i chcę sprawdzić jego pisownię, po przejściu ścieżki: Narzędzia > Język > Dla całego tekstu > wybieram polski, wracam do narzędzi > Pisownia i w momencie w okienku "Język tekstu" widzę polski ale nie mogę go wybrać. Ilekroć na niego klikam, wyświetla mi się "angielski (Wielka Brytania). Mogę wybrać jeszcze parę wariantów angielskiego i niemiecki, ale za każdym razem kiedy klikam na WIDOCZNY tam polski, wraca mi angielski (Wielka Brytania).

Please, help!
Open Office 3/XP Pro
chris_
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 10, 2013 1:42 pm

Re: Polski spellchecker

Post autor: chris_ »

Zaktualizować OO do AOO i wykonać standardową diagnostykę. Można zrobić w odwrotnej kolejności (mniejsza szansa na sukces).
Na marginesie - https://languagetool.org/ - rzecz warta wypróbowania dla piszących dużo :)
LibreOffice (wersja stabilna) | Crunchbang
Wordsmith
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 20, 2011 7:17 pm

Re: Polski spellchecker

Post autor: Wordsmith »

Dziękuję bardzo. Niestety, nie udało mi się zainstalować z powodu problemów z Javą :-(((

Będę musiał to rozgryźć, bo to dla mnie bardzo ważne.
Open Office 3/XP Pro
ODPOWIEDZ